Shiffrinova domačo konkurenco premagala za skoraj sedem sekund

Mikaela Shiffrin je na ameriškem DP v slalomu osvojila naslov prvakinje, zmagala je s prednostjo 6,73 sekunde.

26. marec 2016 13.51
Switzerland Alpine Skiing World Cup
M. Ž.
M. Ž.

Sun Valley - Ameriška smučarka Mikaela Shiffrin je suvereno osvojila svoj četrti naslov državne prvakinje v slalomu, potem ko je na tekmi v v Sun Valleyju konkurenco premagala za skoraj sedem sekund!

21-letna Shiffrinova si je že na prvi progi priborila štiri sekunde prednosti, na koncu pa drugouvrščeno ameriško Slovenko Lilo Lapanjo prehitela za kar 6,73 sekunde. Tretje mesto je osvojila Kanadčanka Roni Remme, njen zaostanek je bil 6,90 sekunde.

»Danes je bil moj cilj osvojitev naslova. Rekla sem si, da če že nastopam na državnem prvenstvu, moram smučati na vso moč. Tekma je potekala v sončnem vremenu in na spomladanskem snegu, kar imam zelo rada in deluje zelo sproščujoče, ampak ko sem prišla v štartno hišo, mi je srce močno razbijalo. Komaj čakam, da nastopim tudi na nedeljskem veseslalomu,« je dejala Shiffrinova.

Na moški tekmi je zmagal David Chodounsky, ki je prav tako osvojil svoj četrti državni naslov. Chodounsky je imel končni čas 1:43,47 in za skoraj dve sekundi in pol prehitel rojaka Robbyja Kelleyja (+2,36), tretje mesto je osvojil Michael Ankeny (+2,89).