Slavje Erakoviceve v Memphisu, Tsongaja v Marseillu

Novozelandska teniška igralka Marina Erakovic je v finalu turnirja v Memphisu premagala Nemko Sabine Lisicki.

24. februar 2013 07.47
24. februar 2013 08.10
Memphis Tennis

Memphis - Novozelandka Marina Erakovic je zmagovalka turnirja WTA v Memphisu, kjer je v finalu brez večjih težav premagala Nemko Sabine Lisicki.

Erakoviceva je proti tretjepostavljeni Nemki dobila prvi niz s 6:1, nato pa je njena nasprotnica dvoboj predala zaradi težav s prebavili, s čimer je Novozelandka osvojila svojo prvo lovoriko serije WTA.

»To je moj prvi naslov in na žalost se je tako končalo, da sem zmagala po predaji. A čestitke Sabini ... Upam, da bova v prihodnje še zaigrali skupaj v veliko finalih,« je dejala 24-letna Erakoviceva, prva novozelandska zmagovalka turnirja WTA po Belindi Cordwell (1989).

Tsongaju marseillska lovorika

Francoski teniški igralec Jo-Wilfried Tsonga je zmagovalec turnirja v Marseillu z nagradnim skladom 598.535 evrov. V finalu je premagal prvega nosilca Čeha Tomaša Berdycha s 3:6, 7:6 in 6:4.

Jo-Wilfried Tsonga je premagal urok Berdycha, ki je v zadnjem letu postal njegova nočna mora. Čeh ga je namreč doslej v karieri premagal štirikrat v petih nastopih, od tega je dobil vse tri medsebojne dvoboje v letu 2012. Z zmago je Tsonga prišel do jubilejnega desetega naslova v karieri in drugega v Marseillu po 2009. Turnirji na domačih tleh mu še posebej ugajajo, saj je pet naslovov ATP osvojil v Franciji.

Jankovićevi turnir v Bogoti

Srbska teniška igralka Jelena Janković je osvojila turnir v Bogoti, potem ko je v finalu brez večjih težav premagala Argentinko Paulo Ormaecheo (6:1, 6:2).

Jankovićeva, 24. igralka sveta, je s svojo 13. turnirsko lovoriko zaslužila trideset tisoč evrov in 280 točk lestvice WTA, Ormaechea (198.) pa je bogatejša za petnajst tisoč evrov in 200 točk.

Ferrer v Buenos Airesu ubranil naslov

Buenos Aires je gostil turnir z nagradnim skladom 374.389 evrov, zmagovalec pa je postal branilec naslova, Španec David Ferrer, ki je v finalu premagal Švicarja Stanislasa Wawrinko (6:4, 3:6, 6:1).

Ferrer je že drugič letos ubranil naslov. Na začetku sezone mu je to uspelo v Aucklandu, zdaj pa še v prestolnici Argentine, kjer se je hkrati tretje leto zapored prebil do finala in osvojil jubilejni dvajseti naslov v karieri. V tej sezoni ima izkupiček zmag in porazov 16-2. Wawrinka na drugi strani se je prvič v zadnjih dveh letih uvrstil v finale turnirja ATP in ostaja pri treh naslovih: Chennai (2011), Casablanca (2010) in Umag (2006).

Nišikori zmagovalec Memphisa

V Memphisu se je danes zaključil moški turnir, ki ga je po zmagi nad Špancem Felicianom Lopezom dobil Japonec Kei Nišikori (6:2, 6:3).

Petopostavljeni Japonec je v obračunu ubranil vse štiri »break« priložnosti svojega nasprotnika, ki ga je porazil po uri in sedmih minutah, in tako sklenil odlično igranje v Memphisu, kjer na poti do lovorike ni izgubil niti niza.