Slovenki proti prvima nosilkama brez moči

Teniški igralki Andreja Klepač in Katarina Srebotnik sta se poslovili že v uvodnem kolu turnirja v Charlestonu.

07. april 2016 08.25

Charleston - Visoko favorizirani Američanka Bethanie Mattek-Sands, ki drži tretje mesto na svetovni jakostni lestvici WTA v konkurenci dvojic, in Čehinja Lucie Šafarova, ki je na razpredelnici peta, sta bili kot prvi nosilki v uvodnem kolu turnirja z nagradnim skladom 753.000 ameriških dolarjev v Charlestonu pričakovano previsoka ovira za slovensko navezo Andreja Klepač-Katarina Srebotnik. Po zgolj 66 minutah igre sta se veselili suverene zmage s 6:3 in 6:4, čeprav sta šli obe le nekaj ur prej na igrišče tudi v posamični konkurenci - in obe izgubili.

Koprčanka in Velenjčanka sta sicer bolje začeli in tekmicama odščipnili že prvo igro na njun začetni udarec, vodstva z 2:0 pa nista znali zadržati in še oplemenititi, saj sta tudi sami poznejšima zmagovalkama nato dovolili dva brejka. Drugi niz je bil do 3:3 izenačen, odločila pa je bila sedma igra, v kateri sta Američanka in Čehinja, ki sta sicer primazali pet asov (poraženki zgolj dva), zmogli še tretji odvzem začetnega udarca, s čimer sta se dokopali do zmage in četrtfinalnega obračuna z nepostavljenima Kanadčanko Gabrielo Dabrowski in Hrvatico Darijo Jurak.