Aljaž Bedene je v Chennaiju izločil Feliciala Lopeza, Hrvat Ivo Karlović pa v Dohi prvega igralca sveta Novaka Đokovića.

08. januar 2015 15.23
Aljaž Bedene Portoroz 2. julij 2013
J. P., M. Ž., Delo.si

Chennai - Slovenskemu tenisaču Aljažu Bedenetu je v drugem kolu ATP turnirja v Chennaiju uspel veliki met, saj je izločil drugopostavljenega Španca Feliciana Lopeza (6:4, 6:4).

Španec, ki na lestvici ATP zaseda 14. mesto, je že na samem začetku pokazal, da je »zrel« za poraz, saj je nasprotniku v prvi igri ponudil dve brejk priložnosti, ki pa jih Bedene ni izkoristil. Za Ljubljančana to ni bilo usodno, je Lopezu v tretji igri odzvel servis (2:1) in prednost zadržal vse do konca niza, za konec pa je v deseti igri izkoristil drugo zaključno žogico.

Bedene je v drugem nizu zapretil že v uvodni igri in unovčil drugo brejk priložnost, nato pa je v tretji igri zadržal pritisk Španca, ubranil vse tri brejk priložnosti in povedel z 2:1. Ljubljančan je po devetih igrah vodil s 5:4 in nato v sledeči uspešno serviral za napredovanje.

Aljaž Bedene, 156. igralec sveta, se bo v četrtfinalu pomeril še z enim Špancem, Guillermom Garcio-Lopezom (36.).

Karlović presenetil Đokovića v Dohi

Hrvat Ivo Karlović je v četrtfinalu turnirja v Dohi pripravil presenečenje in premagal prvega igralca sveta, Srba Novaka Đokovića (6:7, 7:6, 6:4).

Sedmopostavljeni Karlović je imel že v uvodni igri prvo brejk priložnost, ki pa je ni izkoristi. Sledila je zelo izenačena igra, v kateri sta bila nasprotnika suverena na svoj servis, zato je o zmagovalcu odločala podaljšana igra. Ta je pripadla Đokoviću, ki je pri izidu 2:2 dobil pet zaporednih točk.

Karlović in Đoković sta bila zelo izenačena tudi v drugem nizu, v katerem ni nobeden izmed njiju ni priigral brejk priložnosti. Tako je znova sledila podaljšana igra, v kateri je bil s 8:6 boljši Hrvat in izsilil odločilni niz.

V zadnjem delu dvoboja je pobudo prevzel Karlović in v peti igri najprej zapravil brejk priložnosti (2:3), nato pa je to popravil v sedmi in z odvzetim servisom povedel s 4:3. Hrvaški tenisač je dvoboj končal v deseti igri, ko je brez izgubljene točke dobil servisno igro.

Karlović se bo v polfinalu pomeril s četrtim nosilcem, Špancem Davidom Ferrerjem.

Srebotnikova brez boja v polfinale

Slovenska teniška igralka Katarina Srebotnik se je očitno bliskovito uigrala z novo »partnerko«, dvanajst let mlajšo Francozinjo Caroline Garcia, s katero prvič nastopata skupaj na močnem turnirju WTA z nagradnim skladom milijon ameriških dolarjev v avstralskem Perthu.

Potem ko je sveže sestavljena naveza (Velenjčanka je pred tem tekmovala v paru s Čehinjo Kveto Peschke), ki ima na turnirju vlogo četrtih nosilk, v uvodnem kolu ugnala Nemko Andreo Petkovic in Slovakinjo Magdaleno Rybarikovo, se je danes po zelo hitrem postopku prebila že v polfinale.

Pravzaprav ji za to ni bilo potrebno niti na igrišče, saj sta tekmici, srbska lepotička Ana Ivanović in Nemka Angelique Kerber, dvoboj predali. Zdaj slovensko-francosko kombinacijo v polfinalu čaka na papirju najzahtevnejši možni zalogaj, prvopostavljena tajvansko-indijska naveza Su Wei Hsieh-Sania Mirza, ki je imela sicer v četrtfinalu nemalo težav z Avstralko Jarmilo Gajdošovo in Hrvatico Ajlo Tomljanović, od katerih je bila boljša s 6:3, 2:6 in 11:9.

Chennai, 2. kolo ATP (458,400 ameriških dolarjev)

Aljaž Bedene (Slo) - Feliciano Lopez (Špa/2) 6:4, 6:4;

Roberto Bautista Agut (Špa/3) - Peter Gojowczyk (Nem) 6:3, 6:2;

Guillermo Garcia-Lopez (Špa/5) - Tatsuma Ito (Jap) 6:7 (1), 6:2, 6:0;

Yen-Hsun Lu (Taj) - Pablo Carreno Busta (Špa) 6:4, 6:4.

Doha, četrtfinale ATP (1,2 milijona am. dolarjev)

David Ferrer (Špa/4) - Dustin Brown (Nem) 6:2, 6:2;

Ivo Karlović (Hrv) - Novak Đoković (Srb/1) 6:7 (2), 7:6 (6), 6:4;

Tomaš Berdych (Češ/3) - Richard Gasquet (Fra/6) 6:2, 6:1;

Andreas Seppi (Ita) - Ivan Dodig (Hrv) 7:5, 6:4.