Thiem prisolil Nadalu dve klofuti na en mah (VIDEO)

Španski teniški as bo v ponedeljek mesto prvega loparja sveta spet predal Rogerju Federerju.
Fotografija: Rafael Nadal je igrišče zapuščal sklonjene glave. Foto Oscar del Pozo/AFP
Rafael Nadal je igrišče zapuščal sklonjene glave. Foto Oscar del Pozo/AFP

Madrid – Šok za španskega teniškega asa Rafaela Nadala na šestmilijonskem mastersu v domačem Madridu, na katerem si je doslej konkurenco pokoril že petkrat, nazadnje lani! Petopostavljeni Avstrijec Dominic Thiem mu je namreč danes na en mah prisolil dve klofuti – s četrtfinalno zmago po uri in 56 minutah igre s 7:5 in 6:3 je namreč prekinil niz 21 zaporednih dobljenih dvobojev in rekordnih 50 nizov Španca na peščeni podlagi, obenem pa poskrbel, da 31-letni Rafa s ponedeljkom ne bo več prvi lopar sveta. Na čelo svetovne jakostne lestvice se bo vrnil neuničljivi Švicar Roger Federer, ki bo tako korak pred tekmeci že 309. teden v tekmovalni karieri.

Ponovitev lanskega finala

Nadal in Thiem sta se nazadnje udarila pred tremi tedni v četrtfinalu mastersa v Monte Carlu, Španec ni imel tedaj nobenih težav in je nemočnemu tekmecu oddal zgolj dve igri. Danes je bilo drugače, Avstrijec – ki je v finalu Buenos Airesa zaustavil Aljaža Bedeneta – je zaigral dosti bolj disciplinirano in omejil število neizsiljenih napak in se v devetem medsebojnem obračunu dokopal do tretje zmage. Ista tekmeca sta se na madridskem mastersu lani pomerila v finalu, če želi ponoviti ta podvig, pa mora jutri Thiem v polfinalu odpraviti še šestopostavljenega Južnoafričana Kevina Andersona, od katerega ni bil v dosedanjih šestih poskusih, zanimivo, boljši še nikdar.