Za slovenskega teniškega igralca je bil v uvodnem dvoboju v Washingtonu usoden Nemec Benjamin Becker.

30. julij 2014 10.29
šipić tenis
J. P., Delo.si

Washington - Potem ko je na ženskem delu teniškega turnirja v Washingtonu že po uvodnem dvoboju pospravila kovčke edina slovenska predstavnica Polona Hercog, je šel sinoči na moškem delu z nagradnim skladom 1,4 milijona ameriških dolarjev po njenih stopinjah tudi Blaž Kavčič. Za našega drugega najvišje rangiranega igralca na svetovni jakostni lestvici je bil namreč usoden Nemec Benjamin Becker, ki je po uri in 22 minutah zmagal s 6:3 in 7:6 (7).

Prvi medsebojni obračun nepostavljenih igralcev, ki ju na svetovni razpredelnici loči 26 mest (Nemec je 56., Črnučan pa 82.), se ni začel po željah Kavčiča, ki je moral oddati prvi dve igri na svoj servis. Pri rezultatu 2:5 je v osmi igri izničil tekmečevo prednost s 40:0, a vseeno v uvodnem nizu potegnil kratko. Drugi niz je bil precej bolj izenačen, tekmeca sta zmogla vsak po en brejk, v podaljšani igri pa je imel Blaž že izdatno zalogo (6:3), ki pa jo je zapravil in se tako - kljub kar osmim asom ob le dveh dvojnih napakah - poslovil od močnega turnirja onkraj luže.