V dvoboju Blažev uspešnejši Kavčič

Ob njem je današnjo oviro na teniškem challengerju v Kjotu uspešno preskočil še Grega Žemlja.

22. februar 2017 18.59
mpi*tenis

Kjoto - Vsi trije najvišje uvrščeni slovenski teniški igralci so si ta teden izbrali nastopanje na challengerju z nagradnim skladom 50.000 ameriških dolarjev v Kjotu. Dva sta še »med živimi«. Drugopostavljeni Grega Žemlja je danes odigral šele prvi dvoboj, v katerem je po uri in 21 minutah igre s 7:5 in 6:4 izločil v Južni Afriki rojenega avstralskega najstnika Marca Polmansa, ki ga je nadigral predvsem z odličnim začetnim udarcem in kar 16 asi. Poraženec ni izkoristil nobene od dveh priložnosti za brejk, zmagovalec dve od šestih, zdaj ga v drugem kolu čaka korejski kvalifikant Soon-woo Kwon.

V osmini finala pa sta si na nasprotnih straneh mreže stala dva slovenska loparja. Po šestih minutah manj kot dveh urah izenačene igre je skoraj sto mest višje rangirani Blaž Kavčič le strl odpor Blaža Role in ga odpravil s 7:6 (4), 2:6 in 7:6 (5). To je bil drugi medsebojni obračun Slovencev, prvi po skoraj desetletju, Kavčič pa ostaja neporažen. In to kljub temu, da mu je Ptujčan danes primazal kar 26 asov (!) in se trikrat dokopal do brejka, medtem ko se je sam ustavil pri 12 neubranljivih servisih in enem uspešno odvzetem tekmečevem začetnem udarcu. Zdaj Ljubljančana, sicer šestega nosilca, v četrtfinalu čaka nepostavljeni komaj polnoletni domači povabljenec Josuke Vatanuki, ki je izločil turnirsko številko 3, Belgijca Rubena Bemelmansa.