V osmini finala Kjota Kavčič proti Roli

Ljubljanski teniški igralec je uvodoma strl odpor Jimmyja Wanga, Ptujčan pa je snel skalp Toruju Horieju.

21. februar 2017 09.27
mpi*tenis

Kjoto - Slovenski teniški igralec Blaž Kavčič je kot šesti nosilec uspešno začel nastope na turnirju iz serije challenger z nagradnim skladom 50.000 ameriških dolarjev na Japonskem. Uvodoma je bil po uri in 42 minutah igre s 6:0, 6:7 (2) in 6:1 uspešnejši od tajvanskega kvalifikanta Jimmyja Wanga, ki je na svetovni jakostni lestvici več kot tristo mest nižje (166/486). Tako se je veselil zmage v drugem medsebojnem dvoboju, pred tem je azijskega tekmeca odpravil tudi že v polfinalu challengerja v Bangkoku pred štirimi leti. Tokrat je Wanga »razbil« z zelo udarnim začetnim udarcem in s kar 21 asi, samo v zadnjem nizu jih je nanizal deset. Poraženec se ni, zanimivo, dokopal niti do ene priložnosti za brejk, zmagovalec je od petih izkoristil dve.

Se je pa usoda nesramno poigrala in je Kavčiču za tekmeca v osmini finala namenila rojaka Blaža Rolo, ki je že dan prej po zgolj 49 minutah igre s 6:4 in 6:3 odpravil domačega igralca Toruja Horieja. Tudi Ptujčan je odlično pritisnil s servisom in primazal devet asov, obenem je unovčil tri od sedmih priložnosti za brejk, poraženec edine ni. Boljši iz slovenskega obračuna osmine finala se bo v četrtfinalu udaril bodisi s tretjepostavljenim Belgijcem Rubenom Bemelmansom bodisi z domačim posebnim povabljencem Josukejem Vatanukijem