Wawrinka izpadel v Indian Wellsu

Za švicarskega teniškega igralca, tretjega nosilca, je bil v četrtem medsebojnem obračunu prvič usoden Belgijec Goffin.

17. marec 2016 10.42

Indian Wells - Najnižje rangirani teniški igralec, ki si je zagotovil mesto med četrtfinalisti močnega turnirja v Indian Wellsu, je petnajsti nosilec, Belgijec David Goffin. V osmini finala je namreč pretrgal urok z medsebojnih dvobojev s Stanom Wawrinko in je tretjepostavljenega Švicarja, ki je bil pred tem trikrat zapored boljši, po dveh urah in 26 minutah odpravil s 6:3, 5:7 in 7:6 (5).

Poražencu ni pomagalo šest asov (zmagovalec je primazal zgolj dva), ko pa je bil precej manj prepričljiv pri izkoriščanju priložnosti za brejk: nasprotniku je namreč iz kar 15 poskusov servis snel šestkrat, medtem ko je bil Goffin iz enajstih priložnosti uspešen sedemkrat. »David si je zaslužil zmago,« je tekmecu, ki je v podaljšani igri tretjega niza izkoristil že prvo zaključno žogico za zmago, polaskal Stan The Man. Zdaj Belgijca v četrtfinalu čaka deseti nosilec, Hrvat Marin Čilić, ki je ravno tako odpravil višje rangiranega tekmeca, osmopostavljenega Francoza Richarda Gasqueta.