Williamsova v Brisbanu do 58. lovorike, Ivanovićeva uspešna v Aucklandu

Prva igralka sveta Serena Williams je v finalu WTA turnrija v Brisbanu premagala Belorusinjo Viktorijo Azarenko.

04. januar 2014 08.06
04. januar 2014 08.26
TENNIS-WTA-CHN-SHENZHEN

Brisbane - Američanka Serena Williams je zmagala na teniškem turnirju serije WTA v Brisbanu in si priborila 58. lovoriko v karieri.

Prvopostavljena Williamsova je v finalu premagala drugo nosilko, Belorusinjo Viktorijo Azarenko s 6:4 in 7:5 in ji prizadejala še štirinajsti poraz na medsebojnih tekmah (14:3).

Američanka je v prvem nizu izkoristila edino break priložnost in povedla s 6:4, v drugem pa je to ponovila še trikrat in dvoboj dobila po 98 minutah. Williamsova je bila občutno boljša od svoje nasprotnice, saj je servirala 10 asov (Azarenka 4) in ni storila niti ene dvojne napake (Azarenka 6).

»Imam občutek, kot da sem bila z dvobojema proti Mariji (Šarapovi) in Viktoriji (Azarenki) hitro »potisnjena v globoko vodo«, kar je dobro. Tako bom na OP Avstralije vedela, kaj lahko pričakujem od njiju, če bosta znova moji nasprotnici,« je povedala Američanka, ki si je za turnirsko zmago prislužila 196.670 ameriških dolarjev in 470 točk jakostne lestvice WTA, Azarenka pa 104.980 dolarjev in 305 točk.

Ivanovićevi turnir v Aucklandu

Srbska tenisačica Ana Ivanović je v finalu turnirja WTA v Aucklandu premagala Američanko Venus Williams s 6:2, 5:7 in 6:4.

Drugopostavljena Ivanovićeva je bila v finalu v vlogi favoritinje, vendar je na preteklih devetih obračunih z Williamsovo zmagala le enkrat.

Ana Ivanović je dvoboj začela spodbudno in prvi niz dobila s 6:2, vendar ji je nasprotnica v drugem nizu dvakrat odvzela servis in izsilila odločilni niz. V tem je več pokazala Srbkinja, ki je izkoristila eno izmed štirih break priložnosti (Williams 0/4), poleg tega pa ji je delo olajšala tudi nasprotnica s petimi dvojnimi napakami.

Za Ivanovićevo je to 12. turnirska zmaga in prva po skoraj dveh letih, saj je bila nazadnje uspešna 6. novembra 2011 v Baliju.

Lijeva zmagala v Shenzhenu

Kitajka Na Li je v domačem Shenzhenu ubranila lansko lovoriko, potem ko je v finalu premagala rojakinjo Shuai Peng s 6:4 in 7:5.

Prvopostavljena Lijeva si je s tem priborila osmo lovoriko v karieri, z zmago pa je zaslužila 111.163 ameriških dolarjev in prejela še 280 točk lestvice WTA, Pengova pa je z uvrstitvijo v finale zaslužila 55.323 am. dolarjev in 180 točk.

Federer in Hewitt v finalu Brisbana

Švicar Roger Federer in Avstralec Lleyton Hewitt sta se uvrstila v finale ATP turnirja v Brisbanu z nagradnim skladom 452.670 ameriških dolarjev.

Federer je bil v polfinalu boljši od osmopostavljenega Francoza Jeremyja Chardyja (6:3, 6:7, 6:3), Hewitt pa je izločil drugega nosilca, Japonca Keija Nišikorija (5:7, 6:4, 6:3).

Švicar in Avstralec imata za seboj 26 medsebojnih obračunov, razmerje zmag pa je 18:8 v korist Rogerja Federerja.