Wimbledon: konec poti za lanska polfinalista Dimitrova in Raonića, Serena se je mučila z Watsonovo

Grigor Dimitrov je v 3. kolu izgubil proti Richardu Gasquetu, Miloš Raonić pa proti Nicku Kyrgiosu. Novak Đoković prepričljiv.

03. julij 2015 16.44
03. julij 2015 17.13
TENNIS-WIMBLEDON/

London - Na prestižnem turnirju za veliki slam v Wimbledonu sta bila na današnjih dvobojih 3. kola neuspešna lanska finalista, Kanadčan Miloš Raonić in Bolgar Gigor Dimitrov.

Za bolgarskega prestavnika Dimitrova je bil usoden 21. nosilec, Francoz Richard Gasquet (6:3, 6:4, 6:4).

Francoz je od samega začetka igral bolje. Svojemu nasprotniku je v drugi igri odvzel servis in si hitro priboril tri igre prednosti (3:0), priborjeno prednost pa je zadržal vse do konca niza.

Dimitrov se je v prvem delu drugega niza dobro boril s francoskim predstavnikom, nato pa je pri vodstvu s 3:2 zapravil dve break priložnosti, kar se mu je maščevalo. Gasquet je po izenačenju prevzel pobudo in z breakom povedel s 4:3, po naslednji igri pa je povišal na 5:3. Dimitrov se do konca niza ni več vrnil v igro.

Francoski tenisač je ključni korak do zmage v tretjem nizu naredil v peti igri, ko je z breakom povedel s 3:2 in kasneje povišal na 4:2. Dvoboj je zaključil v deseti igri, v kateri je izkoristil peto zaključno žogo in se po 115 minutah uvrstil v osmino finala.

Kyrgios ustavil Raonića

Gasquetov naslednji nasprotnik bo Avstralec Nick Kyrgios, ki je presenetil sedmega nosilca Miloša Raonića (5:7, 7:5, 7:6, 6:3).

Kanadčan je bolje začel dvoboj in dobil uvodni niz s 7:5, nato pa se je razmerje moči nagnilo na stran Avstralca. Ta je v drugem nizu zapretil v enajsti igri in z breakom povedel s 6:5, nato pa dobil še naslednjo igro in odločil niz.

V tretjem nizu sta bila Kyrgios in Raonić zelo izenačena in dobila vse svoje servisne igre, tako da je o zmagovalcu odločala podaljšana igra. Raonić je povedel z 2:0, a nato do konca igre dobil zgolj eno točko (3:7).

Nick Kyrgios je v četrtem nizu dokončal svoje delo in pri izidu 3:3 dobil naslednje tri igre. Dvoboj je trajal 162 minut.

Đoković ni imel težav s Tomićem

Prvi igralec sveta Novak Đoković je v tretjem kolu brez izgubljenega niza premagal Avstralca Bernarda Tomića (6:3, 6:3, 6:3).

Srb je v 92 minutah unovčil 4 izmed 13 break priložnosti, zabeležil več winnerjev (38:25) in manj neizsiljenih napak (12:22).

Đoković bo v osmini finala igral proti Južnoafričanu Kevinu Andersonu.

Serena Williams se je mučila z Watsonovo

V osmini finala bo igrala tudi prvopostavljena Američanka Serena Williams, ki je težje od pričakovanj premagala Britanko Heather Watson (6:2, 4:6, 7:5).

Williamsova je v prvem nizu dvakrat odvzela servis nasprotnici in vse je kazalo na to, da bo zlahka opravila z Britanko, ki pa je v nadaljevanju prikazala odlično igro.

Watsonova je v peti igri drugega niza izkoristila drugo break priložnost in povedla s 3:2, a ji je Williamsova v naslednji igri vrnila z enako mero in poravnala izid. 23-letna Britanka se ni predala in je v deveti igri ponovno odvzela servis nasprotnici (5:4), tokrat pa je prednost zadržala do konca in v deseti igri zaokrožila niz.

Watsonova je odločilni niz začela odlično in dobila prve tri igre. Prva igralka sveta Serena Williams se je odlično rešila iz težkega položaja in s tremi zaporednimi igrami poravnala izid. Watsonova je zadnjič zapretila v deveti igri, po kateri je z breakm povedla s 5:4, nato pa je Američanka stvari vzela v svoje roke in dobila preostale tri igre. Dvoboja je bilo konec po 135 minutah.

»To je bil eden izmed najtežjih dvobojev v moji karieri. Heather je pred svojimi navijači igrala neverjetno, mislim, da bi si celo zaslužila zmagati. A odločile so izkušnje, te pa so bile na moji strani,« je dejala Američanka.

Razmerje winnerjev je bilo 53:20 v korist Williamsove, ki pa je hkrati storila tudi 33 neizsiljenih napak (Watson 11).

Sereno Williams v osmini finala čaka dvoboj s sestro Venus Williams. Serena in Venus sta igrali lani v Montrealu, razmerje zmag pa je 14:11 za Sereno.

Rezultati Wimbledona (37,17 milijona evrov)

Novak Đoković (Srb/1) - Bernard Tomić (Avs/27) 6:3, 6:3, 6:3;

Marin Čilić (Hrv/9) - John Isner (ZDA/17) 7:6 (4), 6:7 (6), 6:4, 6:7 (4), 10:10, prekinjeno.

Zarina Diyas (Kaz) - Andrea Petković (Nem/14) 7:5, 6:4;

Serena Williams (ZDA/1) - Heather Watson (VB) 6:2, 4:6, 7:5.

Mešane dvojice, prvo kolo

Nenad Zimonjić/Jarmila Gajdosova (Srb/Avs) - Chris Guccione/Andreja Klepač (Avs/Slo) 6:3, 7:5.