Žemlja hitro podpisal kapitulacijo

Slovenski teniški igralec se je na challengerju v Italiji nepričakovano poslovil že po uvodnem kolu glavnega turnirja.

25. avgust 2015 18.08
tenis
J. P., Delo.si

Manerbio - Slovenski junak nedavnega domačega teniškega turnirja v Portorožu Grega Žemlja nadaljuje nastope na challengerjih, te dni se je mudil na rdečem pesku v italijanskem Manerbiu (nagradni sklad 42.500 evrov), toda hitro podpisal kapitulacijo. Osemindvajsetletni Gorenjec, ki se zadnje tedne vztrajno dviga na svetovni jakostni lestvici, se je v glavni žreb uspešno prebil skozi kvalifikacije, nato pa pokleknil že na prvi stopnički, od njega je bil po uri in 42 minutah igre s 7:6 (4) in 6:3 uspešnejši še en kvalifikant, Federico Ferre Silva.

Osem let mlajši Portugalec, ki je na svetovni razpredelnici 75 mest nižje kot Žemlja (222/297), je v zelo izenačenem obračunu - oba tekmeca sta primazala po pet asov, bila tričetrtinsko uspešna na svoj prvi servis in četrtinsko uspešno vračala prve žogice - iz petih poskusov izvlekel dva brejka (v vsakem nizu po enega), Grega pa iz dveh priložnosti enega. Slovenski predstavnik se tako s turnirja vrača s petimi točkami za lestvico ATP in 440 evri v žepu.