Žemlja in Bedene končala nastope v Düsseldorfu

V 2. kolu turnirja v Düsseldorfu je Aljaž Bedene izgubil proti Tobiasu Kamkeju, Grega Žemlja pa z Viktorjem Troickim.

22. maj 2013 17.27
Key Biscayne Tennis
Š. Ro., Delo.si
Düsseldorf - Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je v 2. kolu končal nastope na turnirju ATP v Düsseldorfu. Ustavil ga je domačin Tobias Kamke, ki je 84. igralca z lestvice ATP po dobri uri premagal s 6:1 in 6:4.

Po njegovi poti je šel v 2. kolu tudi najboljši slovenski tenisač Grega Žemlja. Sedmi nosilec Srb Viktor Troicki ga je premagal s 6:3 in 7:6.

Žemlja, ki je trenutno na zanj rekordnem 49. mestu na lestvici, je prvi niz hitro izgubil, a v drugem pokazal boljši odpor. V deveti igri je tudi slavil na servis tekmeca in povedel s 5:4 ter serviral za zmago v tem nizu. A je Srb takoj odgovoril z enako mero in izenačil na 5:5. Oba sta nato dobila igri na svoj začetni udarec, v podaljšani igri pa je bil bolj zbran Troicki ter po uri in 35 minutah zmagal.