Žemlja v drugem kolu Miamija, Kavčič neuspešen

Slovenski teniški igralec Grega Žemlja je v Miamiju napredoval po predaji Španca Roberta Bautiste Aguta.

20. marec 2013 19.00

Miami - Najboljši slovenski tenisač Grega Žemlja si je na turnirju v Miamiju zagotovil mesto v drugem kolu, potem ko je njegov nasprotnik, Španec Roberto Bautista Agut, dvoboj predal po štiridesetih minutah.

Žemlja, 62. igralec sveta, je dvoboj z Bautisto Agutom (52.) začel slabo, saj je izgubil uvodni niz (3:6), a nato Španec ni mogel nadaljevati z igro, kar je pomenilo napredovanje Slovenca. Njegov naslednji nasprotnik bo 23. nosilec, Nemec Florian Mayer.

Grega Žemlja je zaenkrat edini Slovenec v drugem kolu turnirja, saj je Blaž Kavčič izgubil proti Nemcu Tobiasu Kamkeju (7:6, 6:3).

Kamke, 89. igralec sveta, je za zmago proti Kavčiču (82.) potreboval le dva niza. V prvem je o zmagovalcu odločala podaljšana igra, v drugem pa sta bila igralca izenačena do četrte igre (2:2), nato pa je 26-letni Kamke dobil igro na servis Kavčiča in dvoboj je bil končan po uri in 41 minutah igre.

Poleg Kavčiča in Žemlje na turnirju nastopa tudi Aljaž Bedene, ki se bo v četrtek v uvodnem nastopu pomeril z Nemcem Benjaminom Beckerjem.

Rezultati prvega kola ATP (4,3 milijona ameriških dolarjev)

Tobias Kamke (Nem) - Blaž Kavčič (Slo) 7:6 (5), 6:3;

Grega Žemlja (Slo) - Roberto Bautista (Špa) 3:6, predaja;

Lukas Rosol (Češ) - Gilles Muller (Luk) 7:5, 6:4;

Somdev Devvarman (Ind) - Jevgenij Donskoj (Rus) 4:6, 7:6 (5), 6:2;

Michael Llodra (Fra) - Benoit Paire (Fra) 7:6 (7), 6:2;

Victor Hanescu (Rom) - Andrej Kuznecov (Rus) 4:6, 6:3, 4:1 predaja;

Igor Sijsling (Niz) - Leonardo Mayer (Arg) 3:2 predaja;

Lleyton Hewitt (Avs) - Joao Sousa (Por) 6:1, 7:6 (3);