Anterselva: slovenska štafeta deveta

Slovenska moška biatlonska štafeta je preizkušnjo svetovnega pokala končala na devetem mestu.

22. januar 2012 15.44
22. januar 2012 16.04

Anterselva, 22. januarja (STA) - Slovenska biatlonska reprezentanca, v postavi Klemen Bauer, Jakov Fak, Janez Marič in Vasja Rupnik, je preizkušnjo svetovnega pokala (4 x 7,5 km) v Anterselvi končala na devetem mestu (+ 2:34,1; 2+14). Zmagali so Francozi (1:12:14,7; 0+7), druga je bila Nemčija (+12,0; 1+9), tretja pa Avstrija (+41,7; 0+9).

Za slovensko štafeto se je kot prvi na progo podal Klemen Bauer. Po njegovi predaji je bila Slovenija na devetem mestu. To uvrstitev je naslednji tekmovalec, Jakov Fak, še izboljšal, predal je kot šesti. Žal sta bila preostala Slovenca, Janez Marič in Vasja Rupnik, prepočasna, tako da je Slovenija tekmovanje zaključila na devetem mestu, slabih trideset sekund za Ukrajino in Kando, ki sta končali na osmem oz. sedmem mestu.

Velepec zadovoljen

»Bilo je solidno. Fantje so preveč popravljali, z dvema krogoma se je dalo priti mogoče celo med pet. Načeloma smo lahko zadovoljni, to je neka realna vrednost, noben presežek. Vedeti morate, da to niso skoki ali alpsko smučanje, kjer je osem ali devet držav, tukaj je 24 štafet, nastopa 36 držav v vsakem svetovnem pokalu. Deveto mesto je kar visoka polovica. Smo tudi pred Norvežani, ki so sicer delali napake. Pred nami so samo visoko razvite biatlonske države,« je tekmo ocenil trener biatlonske reprezentance Uroš Velepec.

»Ker sem poskušal s tekom čim več nadoknaditi, sem plačal davek na strelišču. Preveč časa sem porabil za dodatna polnjenja in še posebej za zadnji strel leže, ko sem se prehitro dvignil in porabil kar tri dodatne naboje. Tekaško ohranjam visoko raven, resda pa nisem imel veliko primerjave na progi, saj sem večino časa tekel sam,« je pojasnil Fak.

Biatlonska karavana si bo privoščila teden dni premora pred naslednjimi tekmami, ki jih bosta v začetku februarja na mini skandinavski turneji gostila norveški Oslo in finski Kontiolahti.