Biatlon: Mäkäräinenova slavila v Nove Mestu, Gregorinova 14.

V Novem Mesto na Moravskem je na posamični tekmi na 15 km slavila Finka Kaisa Mäkäräinen, Teja Gregorin je bila 14.

11. januar 2012 14.40
D. O., Delo.si

Nove Mesto - Najboljše svetovne biatlonke in biatlonci so se preselili na Češko, kjer so v Nove Mesto na sporedu nove preizkušnje svetovnega pokala.

Na ženski posamični tekmi na 15 kilometrov je kljub dvema zgrešenima tarčama slavila Finka Kaisa Mäkäräinen, druga je bila Švedinja Helena Ekholm, na zmagovalni oder se je povzpela še Nemka Magdalena Neuner (+32,9/2).

Za nove točke so se borile tudi tri Slovenke, najbolj uspešna je bila Teja Gregorin, ki je končala na 14. mestu (+2:38,2/2), Andreja Mali je bila 38. (+5:33,9/4), Lili Drčar pa je zasedla 81. mesto (+11:15,9/5).

»To še vedno ni tista forma, ki jo pričakujem od sebe. Strelsko sem se dokaj stabilizirala, vendar bo potrebno še narediti preboj med najboljše. Tekaško še ne najdem pravih občutkov, pa niti ne vem, zakaj. Nimam pravega odgovora na to vprašanje, vem le, da mora biti bolje za uvrstitve med prvih pet. Proge so nedvomno zelo zahtevne v Novem Mestu in jih je bilo potrebno obravnavati s spoštovanjem, kar pa meni ne povzroča težav. Manjka mi še nekaj samozavesti, malo moči in iskrica, ki bo prinesla napredek,« je ocenila Gregorinova, ki je zadela osemnajst tarč (0, 1, 0, 1).

Jutri bo na Moravskem še moška tekma na 20 kilometrov, slovenske barve bodo branili Jakov Fak, Klemen Bauer, Janez Marič, Vasja Rupnik in Simon Kočevar.