Biatlon: zmaga Bergerjeve kljub slabemu streljanju

Na zasledovalni tekmi svetovnega pokala je slavila Norvežanka Tora Berger, Teja Gregorin je bila 13.

15. januar 2012 14.29
D. O., Delo.si
Nove Mesto - Norveška biatlonka Tora Berger (31:06,3) je kljub trem zgrešenim strelom zmagovalka zasledovalne preizkušnje za svetovni pokal v češkem Novem Mestu. Drugo mesto na 10 kilometrov je osvojila Švedinja Helena Ekholm (+11,9/3), tretja pa je bila Francozinja Marie Laure Brunet (+19,1/0). Slovenka Teja Gregorin je bila 13. (+2:42,3/3), piše STA.

Nastopila je tudi Andreja Mali in osvojila 46. mesto (+5:52,4/6). Ob 14.30 bo na sporedu še moška zasledovalna tekma na 12,5 kilometra.

Gregorinova, ki je bila po sprintu dvanajsta, je bila brezhibna na streljanjih leže, stoje pa ni pokrila treh tarč (0, 0, 2, 1). Med tekmo se je gibala med desetim in 15. mestom, po zadnjem obisku strelišča pa ni prišel do izraza njen običajno zelo hiter zaključni del, kjer je prepustila nekaj mest tekmicam.

»Tekaško nisem mogla iz sebe iztisniti več, me pa jezita dve zgrešeni tarči na prvem stoječem streljanju. Nisem našla pravega položaja za strel in sem se zelo trudila za vsako tarčo posebej. Ne čutim tiste forme, ki si jo že ves čas želim, zato tudi zadnji krog ni mogel biti tako močan. Upam, da želena forma še pride, saj so uvrstitve dokaj stabilne, odhajamo pa tudi na moje najljubše prizorišče v Anterselvo, kjer resnično pričakujem še kaj več,« si želi napredka Gregorinova, ki v skupni razvrstitvi svetovnega pokala zaseda 17. mesto.

V moški konkurenci je na 12,5 km dolgi tekmi slavil Rus Anton Šipulin, drugi je bil Nemec Arnd Peiffer (+ 11,1; 3), tretji pa Francoz Martin Fourcade (+ 13,5; 3). Najboljši slovenski predstavnik Jakov Fak je bil 30. (+ 2:50,2; 3). Na zadnji tekmi pete postaje biatlonskega svetovnega pokala v tej sezoni je nastopil še Vasja Rupnik in končal na 43. mestu (+ 4:11,1; 3).