Fourcadu šprinterska preizkušnja, Fak dvanajsti

Francoski biatlonec Martin Fourcade je zmagovalec šprinta za svetovni pokal v nemškem Ruhpoldingu.

12. januar 2013 20.42
Germany Biathlon World Cup
M.  Ž., Delo.si

Ruhpolding - Francoski biatlonec Martin Fourcade je dobil današnjo šprintersko preizkušnjo za svetovni pokal, na kateri je za 16,4 sekunde prehitel Rusa Jevgenija Ustjugova, tretji je bil še en Rus, Andrej Makovejev (+33,0).

Najboljši Slovenec je bil Jakov Fak, ki je z enim zgrešenim strelom zasedel dvanajsto mesto (+51,5), poleg njega pa so nastopili še trije slovenski biatlonci, Klemen Bauer (+1:23,6/2) je bil 33., Peter Dokl 60. (+2:12,2/1) in Janez Marič pa 83. (+3:26,1/4).

V nedeljo bosta v Ruhpoldingu na sporedu tekmi s skupinskim štartom, dekleta bodo štartala ob 13. uri, fantje pa ob 15.30.