Katarina Lavtar pokorila nemško konkurenco

Na veleslalomu za nemško državno prvenstvo je bila najhitrejša slovenska alpska smučarka Katarina Lavtar.

21. marec 2014 20.19
mdr/Alpsko smučanje
J. P., Delo.si

Oberjoch - Slovenska alpska smučarka Katarina Lavtar je zmagala na veleslalomu za nemško državno prvenstvo v Oberjochu. Konkurenca je bila resda razredčena, saj se na štartu kajpak ni pojavila poškodovana Maria Höfl-Riesch, ki je za nameček tudi že sklenila tekmovalno kariero, niti dobitnica olimpijskega brona iz Sočija Viktoria Rebensburg in tretja najuspešnejša nemška veleslalomistka v pravkar končani sezoni svetovnega pokala Veronique Hronek.

To pa ne zmanjšuje uspeha članice SK Radovljica, ki bo v nedeljo dopolnila 26 let, tokrat pa je prvo zasledovalko, Nemko Marlene Schmotz, pustila za seboj za 39 stotink. Tretje mesto je z natanko pol sekunde zaostanka osvojila Čehinja Šarka Strachova, sicer slalomska specialistka. Slovenski uspeh je dopolnila še šestouvrščena Tina Robnik, ki je zamudila sekundo in 24 stotink; Ana Bucik je zasedla 16. mesto (+ 2,27), Klara Livk pa ni videla cilja že na prvi progi. Jutri bosta v Oberjochu slalomski preizkušnji, v nedeljo pa še moški veleslalom.