Košir peti v v Carezzi

Slovenski deskar Žan Košir je na drugi tekmi svetovnega pokala v Carezzi zasedel peto mesto v paralelnem slalomu.

14. december 2013 17.27
SNOWBOARD-WORLD-PARALLEL

Carezza - Deskar na snegu Žan Košir je na drugi tekmi svetovnega pokala v italijanski Carezzi zasedel peto mesto v paralelnem slalomu. Prva tri mesta so zasedli Francoz Sylvain Dufour ter Avstrijca Alexander Payer in Lukas Mathies.

Slovenski deskar, ki je bil včeraj na istem prizorišču drugi v paralelnem veleslalomu, je bil tudi danes na odlični poti, da se uvrsti na zmagovalni oder, saj je bil v kvalifikacijah drugi, v osmini finala je premagal Rusa Stanislava Detkova, v četrtfinalu pa ga je za 25 stotnik sekunde izločil Švicar Simon Schoch.

Drugi slovenski tekmovalci se niso uvrstili v izločilne boje, Slovenci Rok Flander je bil 19., svetovni slalomski prvak Rok Marguč 20., Izidor Šušteršič 33., Tim Mastnak 38. in Jernej Demšar 52.

Kotnikova deveta

V ženski konkurenci je nastopila Gloria Kotnik in z devetim mestom postavila svoj najboljši dosežek v svetovnem pokalu. Zmagala je Kanadčanka Caroline Calve pred Rusinjo Jekaterino Tudegeševo in Nemko Selino Jörg.

Kotnikova se je sedmič uvrstila v izločilne boje in v osmini finala izgubila proti Italijanku Nadyi Ochner, ki je bila na koncu četrta.

»Deveto mesto je res moj najboljši izid v svetovnem pokalu, vendar sem malo razočarana, vsaj zaradi nastopa v osmini finala. Vem, da sem sposobna veliko več, sploh glede na to, kako je kazalo po kvalifikacijah, kjer sem drugo vožnjo res odpeljala vrhunsko. V bistvu letos največ pričakujem v slalomu, sem res dobro pripravljena in upam, da bom formo stopnjevala. Od najboljše osmerice me je ločila ena majhna napaka oziroma nekaj stotnik,« je dejala Kotnikova.