Tour de Ski: Jacobsenova z zmago zadržala vodstvo

Norvežanka Astrid Jacobsen je zmagala v zasledovalnem teku v Cortini d'Ampezzo, Jezerškova je bila 30.

03. januar 2014 12.23

Cortina d'Ampezzo - Norveška smučarska tekačica Astrid Uhrenholdt Jacobsen je zmagala na zasledovalni preizkušnji v prosti tehniki turneje Tour de Ski.

Norvežanka je s tekaški del na prvem mestu in s 37 sekundami prednosti pred rojakinjo Thereso Johaug, ki je je zadržala drugo mesto (+38,7), tretja je bila Finka Anne Kyllönen (+1:12,2).

Edina slovenska predstavnica Barbara Jezeršek je v teku pridobila enajst mest in končala kot 30., njen zaostanek za zmagovalko pa je znašal štiri minute (+3:59,9).

»Danes je bilj cilj TOP 30, kar mi je uspelo. Celotno progo smo s Francozinjo in Švedinjo borbale in delale, v drugem krogu sem bila že na 28. mestu a sta nato iz ozadja prileteli Rusinja in italijanka. V cilju me je res vse peklo, a na koncu sem vesela dobrega časa in točk za svetovni pokal,« je povedala Jazerškova.

Jacobsenova se je z današnjo utrdila na prvem mestu novoletne turneje, na kateri ima 43,7 sekunde prednosti pred Johaugovo, na tretjem mestu je Kyllönenova (+1:22,2). Barbara Jezeršek je na 30. mestu (+4:14,9).

Sundbyju moška preizkušnja

Moški so se pomerili na 35-kilometrski zasledovalni tekmi v prostem slogu, ki jo je dobil Norvežan Martin Johnsrud Sundby. Drugo mesto na 35 kilometrov zasledovalno v prosti tehniki si je pritekel njegov rojak Petter Northug (+58,2), tretji pa je bil Kanadčan Alex Harvey (+58,7).