Tudi v Tokiu blestela Hendricksonova

Najboljša slovenska predstavnica v smučarskih skokih v Tokiu je bila Maja Vtič, ki je zasedla osmo mesto.

03. marec 2012 09.52
Maja Vtič
D. O., Delo.si

Tokio - Ženske smučarske skakalke so se tokrat pomerile na dveh tekmah za svetovni pokal v deželi vzhajajočega sonca. Slovenske predstavnice so se odrezale solidno, najboljši uvrstitvi sta dosegli Maja Vtič z osmim mestom in Katja Požun z desetim, še enkrat več pa je bila razred zase Američanka Sarah Hendrickson.

Američanka je namreč dobila prvo preizkušnjo (253,8 točke) pred domačinko Saro Takanaši (252,7), saj je obranila minimalno prednost 1,1 točke. Na zmagovalni oder se je povzpela še Avstrijka Daniela Iraschko (244,2).

Vse štiri Slovenke so osvojile točke. Najvišje se je uvrstila Katja Požun (208,6). Zagorjanka je zaključila najboljšo deseterico. Maja Vtič (197,3) si je z Italijanko Evelyn Insam delila 14. mesto, Špela Rogelj je bila 19. (188,6), Urša Bogataj pa 28. (175,6), piše STA.

Na drugi tekmi je v ospredje stopila Takanašijeva (124,9 točke). V prvi seriji je z rekordom skakalnice 102,0 metra vodila z veliko prednostjo. Nato se je veter nad skakalnico okrepil, zaradi česar je finalna serija odpadla. Tako je slavila Takanašijeva, druga je bila Hendricksnova (113,7), tretja pa Nemka Ulrike Grässler (109,2). Vtičeva je bila osma (102,4), Rogljeva 16. (93,0), Bogatajeva 17. (92,9) in Požunova 18. (92,6)

Prireditelji so tako nadomestili odpadlo preizkušnjo iz poljskega Szczyrka. V nedeljo bo na sporedu še ena tekma. Svetovni pokal se bo končal na stari celini, ko bo za konec sezone finale v Oslu.