Fourcade in Dahlmeierjeva najhitrejša na tekmi brez slovenske udeležbe

Moško tekmo s skupinskim štartom v Rupholdingu je dobil francoski as Martin Fourcade, Slovencev ni bilo v konkurenci.

G. L.
Sun, 10.01.2016, 13:03; spremenjen: 15:48

Rupholding - Francoski biatlonski šampion Martin Fourcade je zmagovalec tekme s skupinskim štartom v Rupholdingu. Vodilni v skupnem seštevku svetovnega pokala je slavil kljub enemu zgrešenemu strelu, saj je bil na smučeh precej hitrejši od sicer nezgrešljivega Čeha Ondreja Moravca na drugem mestu (+13,7). Na stopničke je stopil še Norvežan Tarjei Boe (+29,7), pa čeprav je moral kar trikrat v kazenski krog.

Slovenci si po včerajšnjem razočaranju, ko je bil še najboljši Klemen Bauer na 66. mestu, pravice za današnji nastop med trideseterico kajpak niso priborili. Boljše izide si obetajo prihodnji teden, ko se bo v ekipo vrnil glavni slovenski adut Jakov Fak.

Sledila je še ženska 12,5-kilometrska preizkušnja s skupinskim štartom, na kateri prav tako bi bilo slovenskih tekmovalk. Zmagala je nemška biatlonka Laura Dahlmeier. S strelsko ničlo je 22-letnica za 15 sekund ugnala Francozinjo Marie Dorin Habert, ki je morala enkrat v kazenski krog. Tretje mesto je v fotofinišu osvojila Norvežanka Tyrll Eckhoff z dvema kazenskima krogoma in zaostankom slabih 22 sekund. Fotofiniš je pokazal, da je imele v boju z drugo Francozinjo Anais Bescond, ta je bila na strelišču brezhibna, konico čevlja spredaj.