Bjørgnova znova deklasirala konkurenco

Norveška tekačica Marit Bjørgen je zmagovalka 15-kilometrske zasledovalne tekme novoletne turneje, Einfaltova 32.

08. januar 2015 17.26
SKI-NORDIC-WORLD-WOMEN

Dobbiaco - Norveška smučarska tekačica Marit Bjørgen nadaljuje z vrhunskimi predstavami na novoletni turneji Tour de Ski, na kateri je dobila današnjo 15-kilometrsko zasledovalno preizkušnjo.

34-letna Norvežanka je danes povsem deklasirala konkurenco, saj je drugouvrščeno rojakinjo Heidi Weng prehitela za skoraj dve minuti (+1:58,8), tretja je bila še ena Norvežanka, Therese Johaug (+2:51,4).

Na štartu sta bili tudi dve Slovenki, Lea Einfalt je bila 32. (+8:11,7), Alenka Čebašek pa 37. (+8:35,3).

»Obe dekleti sta tekli solidno, Lea je imela 22. čas in ji sedaj do 30. mesta manjka sekunda in pol. Lea ima vse možnosti, da bo Tour končala med trideset. Alenka je danes tekla v skupini in je bila ves čas zraven, v zadnjem delu je padla in tako izgubila nekaj mest, Tour je za njo končan, vrača se domov na trening,« je povedal glavni trener Marko Gracer.

Bjørgnova prepričljivo vodi v skupnem seštevku novoletne turneje, pred Heidi Weng ima kar dve minuti in osem sekund prednosti, tretja je Therese Johaug z zaostankom treh minut in sekunde. Lea Einfalt je na 32. mestu (+8:26,7), Alenka Čebašek pa na 37. mestu (+8:50,3).

Northug z zmago povečal prednost

V moški konkurenci je bil na 25-kilometrski progi najboljši Norvežan Petter Northug (53:56,9) pred Švedom Callejem Halfvarssonom (+2,0) in Norvežanom Martinom Johnsrudom Sundbyjem (+2,2).

Petter Northug vodi tudi v skupnem seštevku turneje, pred Callejem Halfvarssonom ima sedem sekund prednosti, pred tretjeuvrščenim Sundbyjem pa 12,2 sekunde.

V petek bo na Touru prost dan pred sobotno klasično preizkušnjo na distanci v Val di Fiemmeju in nedeljskim finalnim vzponom na Alpe Cermis.