Bucikova in Hadalin državna prvaka v slalomu

Štefan Hadalin in Ana Bucik sta na tekmi državnega prvenstva na Golteh zmagala v slalomu.

M. Ž.
Sat, 26.03.2016, 14:43

Golte - Slovenska smučarja Štefan Hadalin (SK Dol Ajdovščina) in Ana Bucik (SK Gorica) sta si na Golteh prismučala naslova državnih prvakov v slalomu. Ana Bucik je osvojila svoj četrti naslov slalomske prvakinje, Štefan Hadalin pa prvega.

Ana Bucik je bila prepričljivo najboljša v ženski konkurenci. Na prvi progi se je kot edina spustila pod čas 41 sekund (40,93) in si priborila več kot pol sekunde naskoka, kar je na finalni progi le še nadgradila. Drugo mesto je z zaostankom sekunde osvojila Katarina Lavtar (SK Radovljica), tretjeuvrščena Saša Brezovnik (SK Unior Celje) pa je zaostala za 1,10 sekunde.

Pri moških je Štefan Hadalin v konkurenci slovenskih smučarjev za 78 stotink premagal Žana Grošlja (SK Olimpija) in in 81 stotink Miho Kürnerja (SK Bled). V absolutni konkurenci sta se za Hadalinom sicer zvrstila Avstrijec Dominik Raschner (+0,45) in Hrvat Matej Vidović (+0,47), Žan Grošelj je bil peti, Miha Kürner pa šesti.