Cene Prevc dopolnil Domnov uspeh

Slovenski smučarski skakalec si je drugi dan zapored pokoril konkurenco na tekmi celinskega pokala v Vikersundu.

10. december 2016 22.21
mpi skakalci

Vikersund - Ne le njegov mlajši brat Domen v svetovnem pokalu v sosednjem Lillehammerju, te dni odlične predstave stopničko niže, v celinskem pokalu smučarskih skakalcev v norveškem Vikersundu, kaže tudi Cene Prevc. Enako kot že včeraj si je tudi danes pokoril vso konkurenco, vodil je že po prvi seriji, naposled pa s skokoma, dolgima 115.5 in 114.5 metra, prvega zasledovalca odpravil za debelih šest točk. Za dvajsetletnika iz Selške doline je bila to peta zmaga na preizkušnjah te ravni, s katero se je seveda utrdil v vodstvu v skupni razvrstitvi. Jutri ima odlično priložnost, da na Norveškem osvoji celo trojček zaporednih zmag.

Slovenski uspeh je z drugim mestom, ki ga je prav tako držal že po prvi seriji, dopolnil Rok Justin, član Stola Žirovnice, za katerega je bila to že šestnajsta uvrstitev na zmagovalni oder v celinskem pokalu, na tem prizorišču je marca letos tudi že opravil z vso konkurenco. Slovencema je družbo na stopničkah delal še Avstrijec Daniel Huber, ki se mu je v finalu s 120 metri posrečila tudi druga daljava dneva. Preostalih naših fantov v deseterici ni bilo, je pa tik za njo končal komaj polnoletni Bor Pavlovčič, do točk pa sta se drug za drugim, na 14. in 15. mestu, dokopala še Andraž Pograjc in Anže Semenič, ki je v finalu zmogel najdaljši skok na tekmi, dolg 120.5 metra. Po prvi seriji je držal šele 27. mesto.