Domračevi in Peifferju šprinta na Holmenkollnu, Slovenci izven petnajsterice

Teja Gregorin je na šprinterski tekmi sv. pokala v Oslu osvojila 29. mesto, Jakov Fak je bil 19. pri moških.

14. februar 2015 11.34
Slovenia Biathlon World Cup
Š. Ro., G. L., Delo.si

Oslo - Po dnevu premora danes biatlonci na Holmenkollnu nadaljujejo s preizkušnjami v svetovnem pokalu. Šprintersko tekmo na 7,5 km je dobila beloruska zvezdnica Darja Domračeva, ki je slavila z brezhibnim strelskim izkupičkom.

Tekmo je končala 14 sekund pred Nemko Lauro Dahlmeier, ki je prav tako pokrila vse tarče, tretja je bila Francozinja Marie Dorin Habert z zaostankom 29,9 s in enim zgrešenim strelom.

Slovenske tekmovalke znova niso opozorile nase. Teja Gregorin, ki ne najde več vrhunske forme, je bila najboljša na 29. mestu. Slovenska olimpijska junakinja je morala enkrat v kazenski krog, v cilj pa je pritekla z zaostankom ene minute in 22 sekund za mesto v trideseterici.

»Začela je hitreje, kot na zadnjih tekmah, a še vedno nekoliko prepočasi. Drugače je bil njen čas, če odštejemo kazenski krog, le minuto slabši od Domračeve, kar je dober napredek in se vidi, da se počasi dviguje. Dejstvo pa je, da je v leže prepočasi streljala, do tiste napake pa je prišlo, ko je padla ven iz ritma. Ampak, ko se bo vse sestavilo, bo v redu, upamo, da bo to za svetovno prvenstvo,« je dejal glavni trener slovenske biatlonske reprezentance Uroš Velepec.

Z uvrstitvijo na rob trideseterice izkušena Slovenka ni bila pretirano zadovoljna. »Očitno lahko hitro tečem samo v zadnjem krogu, ker, če sem bila 29. z enim zgrešenim strelom, tek ni bil ne vem kaj. A enostavno je to to, sezona je malo čudna. Želela bi si biti na boljših mestih, a trenutno pač ne gre. Delno sem zadovoljna, a bi želela, da se zadeve že premaknejo na bolje. Upam, da bomo do svetovnega prvenstva našli pravi način treninga, da se forma dvigne,« je povedala Gregorinova, ki jo jutri čaka še štafetna preizkušnja: »Jutri mora vsaka narediti tisto, kar najbolje zna, potem bomo vsi zadovoljni.«

Andreja Mali je današnji šprint končala na 60. mestu (+2:21,5/2), Anja Eržen pa na 70. mestu (+2:39,5/1).

Peiffer slavil pri moških, Fak 19.

Na moškem 10-kilometrskem šprintu je slavil Nemec Arnd Peifer, ki je brez zgrešenega strela za le 3,3 sekunde prehitel Francoza Martina Fourcada, tretji je bil Rus Anton Šipulin (+15,4).

Slovencev tokrat ni bilo med najboljšimi, Jakov Fak je z dvema zgrešenima streloma zasedel 19. mesto (+54,9):

»To, da sem zgrešil strel v leže, me je kar presenetilo, nato sem bil kar malo paničen. Delal sem napake, ki so me kaznovale, o tem ni kaj dosti za filozofirati. Strela pa zagotovo nista šla daleč od tarče. Tekaška popotnica za svetovno prvenstvo je vsekakor dobra, je pa do takrat še kar nekaj časa in do takrat je treba ostati zdrav in pravilno delati. Seveda si želim biti boljši kakor danes, ko sem dosegel eno izmed slabših uvrstitev v sezoni. Moram veliko več delati na streljanju in na sproščenosti, na progi mislim, da bom konkurenčen. Za jutri bi bil zelo vesel, če bomo med najboljšimi šestimi, bo pa to vsekakor težka naloga. Bomo pa seveda dali vse od sebe,« je po tekmi povedal Fak.

Klemen Bauer je bil 49. (+1:53,8), Rok Tršan pa 76. (+2:50,5).

V Oslu bosta jutri potekali še štafetni preizkušnji.