Eberhardu prva generalka v Pjongčangu

Slovenci so bili vnovič zelo skromni. Najboljši je bil Klemen Bauer, ki je po treh kazenskih krogih zasedel 48. mesto.

03. marec 2017 16.01
South Korea Biathlon World Cup
A. V., STA
A. V., STA
Pjongčang - Julian Eberhard je zmagovalec uvodne moške preizkušnje biatlonskega svetovnega pokala na olimpijski generalki v južnokorejskem Pjongčangu. Avstrijec je ob tretji zmagi v karieri na 10-kilometrskem sprintu za 40 sekund ugnal Američana Lowella Bailyja in 45 Francoza Martina Fourcada. Ta je v nasprotju s prvima dvema moral dvakrat v kazenski krog.

Slovenci so bili vnovič zelo skromni. Najboljši je bil Klemen Bauer, ki je po treh kazenskih krogih zasedel 48. mesto in se edini uvrstil na sobotno zasledovanje. Miha Dovžan je bil 74., Rok Tršan 95. in Lenart Oblak 99.

Najbolj zadovoljni so seveda v avstrijskem taboru, kjer je 30-letni Eberhard lanski zmagi iz Hanti Mansijska in januarski iz Oberhofa dodal še tretji uspeh v karieri in si pred zasledovanjem priboril vsaj en kazenski krog naskoka pred zasledovalci, odličen pa je bil na četrtem mestu tudi Dominik Landertinger, ki pa je moral v končnici tekme vendarle priznati premoč hitremu Fourcadu.

Francoz je z današnjim šestim mestom praktično osvojil tudi skupni seštevek svetovnega pokala, kjer ima s 1068 točkami 360 točk naskoka pred Rusom Antonom Šipulinom. Ta bi moral za izenačenje s Francozom slaviti na vseh preostalih šestih tekmah v sezoni, Fourcade pa se ne bi smel več uvrstiti med najboljših 40, ki v biatlonu dobijo točke.

Izidi: moški, 10 km:
1. Julian Eberhard (Avt) 23:11,1/0