Ema Klinec na petem mestu

Slovenska skakalka je pokazala dva dobra skoka, a za kolajno ni bilo dovolj. Peta je bila že po prvi seriji.

24. februar 2017 18.21
NORDIC-WORLD/
A. V.
A. V.

Lahti - Nemka Corina Vogt, ki je bila najboljša že predlani v Falunu, je zmagala tudi na tekmi za svetovno prvenstvo smučarskih skakalk v Lahtiju (98,5 in 96,5 m/254,6). Za njo sta se uvrstili Japonki Yuki Ito (97 in 96,5/252,6) in Sara Takanaši (89,0 in 95,0 m/252,1). Najboljša Slovenka je bila Ema Klinec na petem mestu (99,0 in 94,0 m/245,8).

"Zelo sem zadovoljna, nekaj težav sem imela le z doskokom. Peto mesto je zame super dosežek. Dokazala sem, da dobro delam in da se mi to obrestuje," je povedala Ema Klinec. "S kolajno se nisem obremenjevala, za to bo še čas."

Druga slovenska debitantka Nika Križnar je svoj krstni nastop na članskem svetovnem prvenstvu končala na 13. mestu (90,5 in 91,5 m/219,4), Maja Vtič je bila 17. (89,5 in 86 m/208,5), Špela Rogelj pa 22. (99,0 in 94,0 m/245,8).

Vodilna po prvi seriji Norvežanka Marit Lundby je tekmovanje končala pred Emo Klinec na četrtem mestu (99,5 in 91,0 m/247,7).

Z nasmeškom na ustnicah je prizorišče uvodne skakalne preizkušnje tudi druga debitantka v slovenskem taboru, dve leti mlajša Križnarjeva, ki je tako kot Klinčeva članica SSK Alpina Žiri. S številko 12 je kot prva preskočila 90 metrov, kar ji je na koncu zadostovalo za 15. mesto po prvi seriji, v drugi pa je skočila še meter dlje ter pridobila dve mesti.

"Za mano je odlična sezona. Jaz upam, da se bom dobro pripravila tudi za prihodnje izkušnje, morda mi na začetku skoki niso najbolj uspeli, toda na koncu sem s 13. mestom zelo zadovoljna," je svoj nastop komentirala Križnarjeva, ki je bila na mladinskem svetovnem prvenstvu v Park Cityju, prizorišču olimpijskih iger leta 2004.

Najbolj izkušeni slovenski skakalki sta si višji uvrstitvi zapravili že po prvi seriji. Predvsem to velja za Rogljevo, ki je pristala pri 84 metrih, kar je bilo dovolj za 23. mesto. Nekaj bolje je svoj nastop sicer opravila Vtičeva, ki je bila štiri mesta pred Rogljevo. Obe sta v finalni seriji pridobili nekaj mest, Vtičeva dve, Rogljeva pa eno.

"Že vso sezono imam težav, sicer neki premik je, vendar ne dovolj velik za kakšen bolj odmeven rezultat," je svoj nastop ocenila Vtičeva.

"Pripetila se je napaka, ki se ne bi smela, z napakami pa ne moreš biti visoko. Vse skupaj se je začelo in končalo s prezgodnjim odskokom," pa je dejala Rogljeva.