Flisar igre X zaključil v polfinalu

Brkati Mariborčan Filip Flisar je v Aspnu zasedel peto mesto v svoji polfinalni skupini in ostal pred vrati finala.

G. L.
Sat, 30.01.2016, 15:17; spremenjen: 23:54

Aspen - Najboljši Slovenec v smučarskem krosu Filip Flisar se na igrah X ni uspel uvrstiti v finale, tako da se »slovenski dan« v zimskih športih ni končal s še osmo uvrstitvijo na zmagovalni oder.

Brkati Mariborčan, ki je v predtekmovanju dosegel osmi čas, je v svoji polfinalni skupini zasedel peto mesto in ostal brez finala najboljše šesterice. Premagali so ga Kanadčan Brady Leman, Avstrijec Thomas Zangerl, Kanadčan Chris Delbosco in Nemec Daniel Bohnacker, za njim pa je zaostal vodilni v skupnem seštevku svetovnega pokala Jean Frederic Chapuis iz Francije.

Flisar je v Aspnu tako ostal brez svojih drugih stopničk v karieri, njegov najboljši rezultat ostaja drugo mesto iz leta 2012.