Graabak z odličnim tekom slavil v Trondheimu

Norveški nordijski kombinatorec Jørgen Graabak je zmagovalec posamične tekme v Trondheimu, Marjan Jelenko 36.

09. februar 2016 17.18
M. Ž.
M. Ž.

Trondheim - Norvežan Jørgen Graabak je zmagovalec posamične preizkušnje nordijskih kombinatorcev v Trondheimu.

Graabak je bil po skakalnem delu šele na osem mestu, tako da se je na desetkilometrsko tekaško preizkušnjo podal s 64 sekundami zaostanka za vodilnim rojakom Jarl-Magnusom Riiberjem.

Jørgen Graabak se je nato izkazal v teku in opravil z vso konkurenco, ciljno črto je prečkal v času 24:26,2 in slavil prvo zmago sezone. Drugi je bil Nemec Eric Frenzel (+5,1), tretji pa Jarl Magnus Riiber (+19,7).

Najboljši slovenski kombinatorec Marjan Jelenko je bil po skokih na 24. mestu (+2:03), v teku pa je izgubil dvanajst mest in končal na 26. mestu (+3:23,5). Gašper Berlot je bil 46. (+4:17,6).

V svetovnem pokalu vodi Eric Frenzel z 811 točkami, drugi je Japonec Akito Watabe s 684 točkami, tretji pa Fabian Riessle s 643 točkami. Marjan Jelenko je na 26. mestu (61).