Johannes Thingnes Boe dobil zadnji šprint sezone, Bauer 17.

Po deseterici Teje Gregorin je s 17. mestom na zadnjem šprintu sezone v Oslu lahko zadovoljen tudi Klemen Bauer.

17. marec 2017 19.17
BIATHLON-WORLD/
N. Gr.
N. Gr.

Oslo - Norvežan Johannes Thingnes Boe je v drugem delu biatlonske sezone v zelo dobri formi, kar je dokazal tudi v zahtevnih razmerah na šprintu v Oslu. Biatloncem nastope otežuje zelo toplo vreme, zato se je proga na najbolj izpostavljenih odsekih predirala.

Norvežan je za 13 sekund prehitel Martina Fourcada, še dodatnih osem je zaostal Rus Anton Šipulin. Klemen Bauer je bil na progi zelo hiter, uvrstitev v deseterico pa je izgubil na streljanju stoje, ko je enkrat meril mimo in moral v kazenski krog. Za zmagovalcem je zaostal le minuto in sekundo in bo imel na zasledovanju dobro priložnost, da uvrstitev močno popravi.

Do novih točk svetovnega pokala je prišel tudi Miha Dovžan, ki je bil s strelsko ničlo 34., Rok Tršan se je s 50. mestom uvrstil v zasledovanje, Lenart Oblak pa je kljub le enemu zgrešenemu strelu pristal na skromnem 96. mestu.