Johaugova z veliko prednostjo, Iversen tretjič

Po torkovem uspehu v šprintu je med slovenskimi tekačicami točke osvojila le Anamarija Lampič s 23. mestom.

02. marec 2016 19.46
Š. Ro.
Š. Ro.

Montreal - V pravih zimskih razmerah, ki jih v tej sezoni tekmovalci niso vajeni, je v Montrealu minila tudi tekma s skupinskim štartom za svetovni pokal. Zahtevne razmere z zasneženo smučino je izkoristila norveška smučarska tekačica Therese Johaug in po razočaranju v šprintu, v katerem je osvojila le 27. mesto, odgovorila z zmago. Hitro je nadoknadila izgubljeno in se postavila v osredje, kot prva pa tudi prečkala ciljno črto.

Drugo mesto je osvojila njena rojakinja Heidi Weng (+1:00,3), tretja je bila še ena Norvežanka Astrid Jacobssen (+1:09,8). Rojakinji sta v prvih kilometrih še sledili njenemu hitremu ritmu, nato pa se vdali in v cilj prišli z več kot minuto zaostanka.

»Želela sem hitro priti v vodstvo, saj je bila ta tekma zame zelo pomembna. Pred začetkom sem bila malo nervozna, saj sem bila razvrščena precej zadaj, a sem nato hitro prišla naprej. Zelo sem vesela, da sem si pritekla takšno prednost. Današnji tek je bil zahteven, ker je snežilo, a sem v dobri formi in sem dobro odtekla. Že dolgo nisem tekme s skupinskim startom začela tako v ozadju. Osredotočila sem se na svoj tek, na svojo tehniko. Bilo je zelo lepo teči, čeprav malo hladno, a je bilo v redu,« je dejala vodilna v seštevku kanadske turneje Johaugova, ki si je tokrat pritekla že 15. zmago v klasični tehniki.

Po lepem uspehu slovenskih smučarskih tekačic v šprintu, se je tekma s skupinskim štartom na 10 km v klasični tehniki zanje končala manj blesteče. Na 23. mestu je točke osvojila le Anamarija Lampič (+2:46,2). Nastopile so še tri Slovenke, a se niso uvrstile med dobitnice točk. Nika Raziger je bila 40. (+4:08,6), Alenka Čebašek 42. (+4:16,0), Vesna Fabjan pa 53. (+5:58,1).

Iversen do tretje zmage

V moški konkurenci je na 15 km zmagal norveški smučarski tekač Emil Iversen (45:05,4) in osvojil tretjo zmago v karieri. Drugo mesto je osvojil njegov rojak Petter Northug (+5,3), tretji pa je bil Rus Sergej Ustjugov (+14,5).

V četrtek je na kanadski turneji prost dan, v petek pa sledita sprinta v prosti tehniki. Kanadska turneja in s tem svetovni pokal se bo zaključila prihodnjo soboto, 12. marca, v Canmoru.