Jure Aleš nadaljeval tradicijo

V klasiku za svetovni pokal telemark smučarjev na Norveškem je bil deseti in v paralelnem šprintu deveti.

25. februar 2017 16.08
Telemark

Hurdal - Najboljši telemark smučarji so se pred svetovnim prvenstvom, ki bo sredi marca, ustavili še na severu Evrope. V norveškem Hurdalu so včeraj spravili pod streho preizkušnjo v klasiku, najboljši Slovenec Jure Aleš, ki je pred dnevi na Krvavcu postal tudi trikratni državni prvak, pa je nadaljeval tradicijo uvrščanja v elitno deseterico. Tokrat jo je ujel za rep, na 10. mestu je zaostal 10,12 sekunde za domačim zmagovalcem Trymom Nygaardom Løkenom, ki je za pičlih šest stotink odpravil Nemca Tobiasa Müllerja.

Juretov starejši brat Sašo Aleš je zaostal debele pol minute (31,88) in na nehvaležnem 31. mestu ostal brez točk, je bil pa uspešnejši v današnjem paralelnem šprintu, v katerem je izpadel v osmini finala in zasedel deveto mesto, enako kot tudi njegov brat Jure. Nove zmage se je veselil Løken, ki si ni pred tem konkurence pokoril še nikdar v karieri. Edina slovenska predstavnica Špela Mičunovič je vpisala 17. (klasik) in deveto mesto (paralelni šprint). Dvakrat najhitrejša je bila Švicarka Amelie Reymond. Jutri bo v Hurdalu na sporedu še šprint.