Kline spet navdušil z 2. mestom, tokrat superveleslalomskim

Podobno kot že konec januarja v smuku v Garmischu je danes v Hinterstodru premoč priznal le Norvežanu Kildeju.

27. februar 2016 14.08
ALPINE-SKIING/

Hinterstoder - Slovenski alpski smučar Boštjan Kline je ponovil izjemen podvig izpred slabega meseca dni, ko se je na smuku za svetovni pokal v Garmisch-Patenkirchnu dokopal do dosežka kariere - zasedel je namreč drugo mesto, za dve desetinki pa zaostal zgolj za ravno tako presenetljivim Norvežanom Aleksandrom Aamodtom Kildejem. Prav enak je bil razplet današnjega superveleslaloma v Hinterstodru, na katerem je Kilde za 24 stotink odpravil Klineta, oba pa sta odbila napade vseh tekmecev iz elitne sedmerice in se znova veselila prvega oziroma drugega mesta. Za 24-letnega člana mariborskega Branika je bil to seveda daleč največji superveleslalomski dosežek (pred tem višje kot na enajstem mestu v začetku meseca v Jeongseonu ni bil), prav tako je to celo najboljši rezultat Slovencev doslej v tej disciplini v svetovnem pokalu.

Kline je šel na progo med prvimi, s štartno številko 5, in ob prihodu v cilj prevzel udobno vodstvo s tričetrtsekundno zalogo. Njegov čas je ostal izpisan na vrhu razpredelnice do nastopa Norvežana Kildeja, ki se sicer ni mogel pohvaliti z visoko hitrostjo, je bil pa natančen in pri vseh merjenjih vmesnega časa najhitrejši, pred Klinetom je imel od 17 do 40 stotink prednosti. Tudi na tretjo stopničko zmagovalnega odra je stopil tekmovalec, ki se je na progo Hannesa Trinkla pognal pred nastopom elitne sedmerice - na veselje domačih navijačev je bil to vsestranski Marcel Hirscher, sicer specialist za tehnične discipline, ki je za Slovencem zaostal 11 stotink. Od najboljših sedmih superveleslalomistov sezone je bil še najbližje vrhu, na četrtem mestu, še en Avstrijec Vincent Kriechmayr.

»Težak superveleslalom je bil, zaradi podlage in postavtve, Da mi je uspel tak nastop in sem končal drugi, je zame izjemno, Zelo sem vesel in srečen,« je povedal po uspehu. »Ni velike skrivnosti, vse je padlo na svoje mesto, mozaik, ki ga tako dolgo gradiš, se sestavi. Seveda potrebuješ tudi nekaj sreče. Skušal sem se samozavestno in odločno lotiti te proge, smučati tako kot znam in izkupiček je bil odličen.«

Boštjan je vpisal 92. uvrstitev na stopničke slovenskih alpskih smučarjev na preizkušnjah te ravni, njegov uspeh pa je dopolnil Klemen Kosi, ki je štartal takoj za njim, a je bil sekundo počasnejši, vseeno pa je to zadostovalo za deseto mesto, s čimer je prav tako popravil svojo najboljšo superveleslalomsko uvrstitev doslej - tudi on je bil do danes najprepričljivejši dan pred slovenskim kulturnim praznikom, ko je v Jeongseonu zasedel 18. mesto. Doslej sta bila od Slovencev na zmagovalnem odru, a ne višje kot na tretjem mestu, v superveleslalomu zgolj Jure Franko in Aleš Gorza.

Slovenske barve sta z visokimi številkami sicer zastopala še Martin Čater in Tilen Debelak, ki je pred tem v svetovnem pokalu nastopil zgolj na superveleslalomu decembra leta 2012 v Beaver Creeku. Oba sta oszala zunaj trideseterice, 39. je bil Čater z zaostankom 3,11 s, še deset mest niže pa Debelak (4,66).

Jutri bo v Hinterstodru na sporedu še drugi veleslalom v treh dneh.