Lampičeva še tretjič zapored najboljša

Mlada smučarska tekačica Anamarija Lampič je z novo zmago v celinskem pokalu osvojila tudi skupni seštevek do 20 let.

15. marec 2015 21.14
G. L., Delo.si

Chamonix - Mlada slovenska smučarska tekačica Anamarija Lampič je na zadnji tekmi finala celinskega pokala še tretjič zapored zmagala in s tem osvojila tudi zmago v skupnem seštevku pokala v mladinski konkurenci do 20 let. Danes je slavila na 10-kilometrskem zasledovanju.

Nase sta danes nekoliko opozorili tudi Manca Slabanja s 15. mestom ter Anita Klemečič s 18. mestom. V moški konkurenci je mladinec Miha Šimenc na 15-kilometrski razdalji končal na 13. mestu ter osvojil 8. mesto v skupnem seštevku pokala. Lovro Malnar je osvojil 28. mesto.

Med članicami je Nika Razinger na 10-kilometrski razdalji dosegla 12. mesto, Boštjan Klavžar je bil na 5 km daljši razdalji 39.