Maja Vtič točko in pol do stopničk

Zasedla je peto mesto, do točk še dve slovenski skakalki: Ema Klinec na 10. in Špela Rogelj na 15. mestu.

02. december 2016 19.42
skoki

Lillehammer - Smučarske skakalke so, nekoliko pozneje kot njihovi moški kolegi, sezono svetovnega pokala začele danes v Lillehammerju, uvodna preizkušnja nove tekmovalne zime pa se je dobro razpletla tudi za slovensko odpravo, saj so se od štirih varovank trenerja Staneta Baloha v finalno serijo prebile tri, tam pa dve končale v elitni deseterici. Ema Klinec jo je ujela za rep (10.), medtem ko je bila Maja Vtič v igri celo za stopničke, naposled pa za njimi na še vedno odličnem petem mestu zaostala za pičlo točko in pol.

Po prvi seriji ji je kazalo še malenkostno bolje, saj si je delila četrto mesto z nemško najstnico Anno Rupprecht, do tretjeuvrščene Avstrijke Jacqueline Seifriedsberger ju je ločilo zgolj 1,2 točke. V drugo je 28-letna članica Zabrdja zaostala za obema in končala kot peta, v avstrijsko-nemškem dvoboju za najnižjo stopničko zmagovalnega odra pa je bila rahlo uspešnejša 19-letna Rupprechtova, ki ni bila pred tem še nikdar boljša kot dvanajsta - februarja letos v Ljubnem.

Nobenega dvoma pa ni bilo o zmagovalki. Japonka Sara Takanaši, ki je oktobra dopolnila šele dvajset let, je bila najdaljša in točkovno najprepričljivejša v obeh serijah, v finalni je potegnila kar do 99.5 metra, kar pa je bilo še vedno pet metrov manj od rekorda naprave, ki ga že tri leta drži Ema Klinec. Japonski uspeh je z drugim mestom dopolnila Juki Ito, med slovenskimi skakalkami pa se je do točk na robu petnajsterice dokopala še Špela Rogelj, medtem ko je bila Katja Požun na 33. mestu prekratka za finale za 1,8 točke.

Jutri bo v Lillehammerju na sporedu še druga posamična preizkušnja.