Marit Björgen in Sergej Ustjugov v Lahtiju do zlate kolajne

Slovenske barve je branila le Alenka Čebašek in bila 39. med 49 uvrščenimi. Rus Sergej Ustjugov je zmagal na moški tekmi.

25. februar 2017 13.09
reu OLYMPICS-CROSS COUNTRY/
A. V., STA
A. V., STA
Lahti - Norveška smučarska tekačica Marit Björgen je na svetovnem prvenstvu v nordijskem smučanju v Lahtiju osvojila zlato kolajno v skiatlonu (2 x 7,5 km). Finka Krista Pärmäkoski je na drugem mestu zaostala 4,8 sekunde, tretja je bila Švedinja Charlotte Kalla (+32,0). Slovenske barve je branila le Alenka Čebašek in bila 39. med 49 uvrščenimi (+4:30,0).

Nekdanja slovenska olimpijka Barbara Jezeršek je za Avstralijo pritekla 24. mesto (+2:53,4).

Rus Sergej Ustjugov je zmagal na moški tekmi svetovnega prvenstva v Lahtiju v skiatlonu (2 x 15 km). Drugi je bil Norvežan Martin Johnsrud Sundby z 6,7 sekunde zaostanka, tretji pa njegov rojak Finn Haagen Krogh (+31,8). Slovenija ni imela svojega predstavnika.