Martin Fourcade ubranil zlato v zasledovanju

Francoski biatlonec Martin Fourcade je zmagal na zasledovalni tekmi in ubranil naslove svetovnega prvaka. Bauer 16.

12. februar 2017 17.06
Austria Biathlon Worlds
N. Gr.
N. Gr.

Hochfilzen - Najboljši biatlonec sezone Martin Fourcade blesti tudi na svetovnem prvenstvu v Hochfilznu. Na zasledovalni tekmi je z enim zgrešenim strelom za 22 sekund premagal Norvežana Johannesa Thingnesa Boeja, ki je kar trikrat meril mimo tarče, in neuničljivega norveškega veterana Oleja Einarja Björendalna, ki je pri 43 letih osvojil že svoje 45. odličje na svetovnih prvenstvih. Martin Fourcade se je z 11. zlato medaljo na svetovnih prvenstvih prebil na tretje mesto na biatlonski večni lestvici.

Eno najboljših predstav sezone je pokazal Klemen Bauer, ki je s 33. mesta po šprintu napredoval na 16. mesto. Dosegljiva je bila tudi deseterica, Bauer je tekel zelo hitro, a je moral na zadnjem streljanju dvakrat v kazenski krog. »Na srečo me uvodna zgrešena strela na zadnjem streljanju nista spravila iz tira in mi je uspelo zadeti ostale tri, s čimer sem ubranil visoko uvrstitev. Sicer pa gre to na strelišču vse zelo hitro. Delček sekunde prezgodaj sprožiš in naboj gre mimo,« je za nacionalno televizijo zgrešena strela razložil Bauer. S 16. mestom se je približal tudi nastopu na tekmi s skupinskim štartom, a bo moral dobro nastopiti tudi na posamični tekmi na 20 kilometrov, ki bo na sporedu v četrtek.