MSP: Razingerjeva pri repu finalistk

Na MSP v nordijskem smučanju je smučarska tekačica Nika Razinger zasedla šesto mesto med dekleti do 23 let.

22. februar 2016 23.11

Rasnov - V romunskem Rasnovu se je začelo mladinsko svetovno prvenstvo v nordijskem smučanju, že prvi dan pa je postregel s Slovenko blizu vrha. V šprintu smučarskih tekačic v prosti tehniki se je med dekleti do 23 let Nika Razinger prebila v finale, tam pa ni ugnala nobene od tekmic in je zasedla šesto mesto. Krepko je zaostala za vso preostalo preterico, od zmagovalke, Švedinje Jonne Sundling, pa je bila skoraj pol minute počasnejša. Pred tem ji je kazalo precej bolje, saj je vpisala drugi kvalifikacijski čas, v svoji četrtfinalni skupini je bila najhitrejša, v polfinalni pa druga, zgolj 19 stotink za Sundlingovo.

Anamarija Lampič je obtičala v polfinalu in zasedla končno deseto mesto, Lea Einfalt (19.) in Eva Urevc (27.) pa dlje kot do četrtfinala nista zmogli. Med moškimi je bil najprepričljivejši Francoz Lucas Chanavat, edini slovenski zastopnik pa ni v polfinalu odpravil nikogar in je zasedel dvanajsto mesto. Pri mladincih si je konkurenco pokoril Norvežan Johannes Høsflot Klæbo, Janez Lampič je zasedel šestnajsto mesto, Benjamin Črv (75.) pa se ni prebil skozi kvalifikacijsko sito. Tudi med mladinkami je šla zmaga na Norveško, k Amalie Haakonsen Ous, Anita Klemenčič je bila na 30. mestu najslabše uvrščena četrtfinalistka.