Napet boj za globus le za dve točki dobila Bremova, Drevova osma

V St. Moritzu se je z ženskim veleslalomom končala sezona tekem svetovnega pokala v alpskem smučanju 2015/16.

Š. Ro.
ned, 20.03.2016, 09:00; spremenjen: 12:58

St. Moritz - Sezona tekem alpskega smučanja za svetovni pokal se je končala, črto pod tekmovalno zimo pa so dekleta potegnila z zadnjim veleslalomom. Ta je tudi prinesel odločitev o še zadnjem malem kristalnem globusu; osvojila ga je Avstrijka Eva-Maria Brem, ki je imela pred zadnjo dirko 52 točk prednosti pred Nemko Viktorio Rebensburg. Toda naposled je bil boj napet do zadnjega in le za dve točki ga je osvojila Bremova.

Nemka ji je namreč na drugi progi pripravila izjemno težko nalogo. Po prvem delu je bila, podobno kot na prejšnji tekmi v Jasni, šele na osmem mestu, toda v finalu se je z izjemnim smučanjem zavihtela kar do zmage. Na drugem mestu se ji je na 0,46 s najbolj približala Francozinja Taina Barioz, ki je prvič stopila na zmagovalni oder, tretja je bila Švicarka Lara Gut (0,75), domača junakinja, ki je prejela nagrado za končno zmago v skupni razvrstitvi.

Avstrijka Bremova je bila po prvem nastopu vodilna, toda na drugi zapravila veliko prednost. Za štiri stotinke je naposled le ujela četrto mesto, ki ji je ob zmagi Nemke še prineslo globus. Presrečna je bil avstrijka junakinja ob svojem prvem globusu, ki je pred tremi leti, ko se ni uvrstila v ekipo za Soči, že razmišljala o koncu kariere.

Svojo najboljšo sezono doslej je v St. Moritzu zaključila slovenska smučarka Ana Drev. Zadnjo tekmo je končala na osmem mestu (1,63), kamor se je v finalu prebila z enajstega. Slovenska smučarka je morda pričakovala višjo uvrstitev, a vseeno je lahko bila na koncu zadovoljna: sezono je zaključila v elitni sedmerici veleslalomistk z 283 točkami.