OFEM: kombinatorec Vid Vrhovnik ujel deseterico za rep

Na olimpijskem festivalu evropske mladine slovensko zastopstvo prvi tekmovalni dan ni poseglo po kolajnah.

26. januar 2015 21.08
J. P., Delo.si

Ljubljana - Uvodni tekmovalni dan olimpijskega festivala evropske mladine (OFEM) v Vorarlbergu in Lichtensteinu se slovenski tekmovalci niso zavihteli na zmagovalni oder, se je pa v udarno deseterico prebil nordijski kombinatorec, 15-letni Velenjčan Vid Vrhovnik, ki je imel odlično izhodišče po skakalnem delu, saj je držal drugo mesto, nato pa v smučini zdrknil na deseto. »Zelo sem zadovoljen, na tekmi se mi je posrečil najboljši skok za teden, tudi tek je bil dober. Še več pa pričakujem od sredinega šprinta,« je strnil Vrhovnik, ki se z nordijskim smučanjem ukvarja že dvanajst let. Preostali trije Slovenci (Jaka Matko, Gašper Brecl, Matevž Malovrh) so se drug za drugim zvrstili od 31. do 33. mesta.

V deskarskem krosu so Matic Kvas, Tit Štante in Maks Hribar, ki sicer v tej panogi ne nastopajo, obtičali v osmini finala, alpski smučarji pa so opravili veleslalomsko preizkušnjo. Andrej Rakovec je bil 23., Krištof Fabjan 34., Jaka Dvornik 42., Matevž Rupnik pa je odstopil. Smučarski tekači so tekmovali v klasičnem koraku. Med dekleti je bila na 7,5 kilometra dolgi progi v dvoboju sester Jakopič Veronika (22.) boljša od Martine (27.). Nina Klemenčič je zasedla 29. mesto, Liza Praznik pa je bila 44. Fantje so tekmovali na 10-kilometrski progi, Luka Markun je zasedel 31. mesto, Miha Ličef je končal tik za njim, Erik Raduha je bil 44. in Andrej Jenko 58. Umetnostna drsalka Nina Polšak je kratki program končala na 27. mestu, v sredo jo čaka še prosti program.