Pavlovčič v dveh dneh dvakrat na stopničkah

Na dveh tekmah celinskega pokala smučarskih skakalcev na Norveškem je mladi Slovenec zasedel 2. in 3. mesto.

05. marec 2017 16.26
bsa skakalci

Rena - Obetavni slovenski smučarski skakalec Bor Pavlovčič, letošnji ekipni mladinski svetovni prvak iz Utaha, je tudi na drugi preizkušnji celinskega pokala v dveh dneh v norveški Reni končal na zmagovalnem odru. Potem ko je včeraj premoč priznal zgolj prepričljivo najboljšemu Clemensu Aignerju, je bil danes tretji. S skokoma, dolgima 139 in 128.5 metra, je zaostal le za dvema Avstrijcema - sobotni zmagovalec, ki je v prvi seriji poletel do kar 146.5 metra, ga je ugnal za 23,4 točke, drugouvrščeni Daniel Huber pa za 16,1. Njegov uspeh je vnovič dopolnil včeraj tretji Tilen Bartol, ki je bil po polovici današnje tekme šele dvanajsti, v drugo pa jadral najdlje med vsemi, kar 142 metrov, in se povzpel do petega mesta.

Deseterico je zaokrožil Jaka Hvala, takoj za njim se je uvrstil Cene Prevc, ki bo čez teden dni dopolnil 21 let, ni pa znal zadržati petega izhodišča. Tri točke je z 28. mestom ujel še Rok Tarman, praznih rok pa je po ponesrečenem nastopu na 34. mestu ostal Miran Zupančič, ki ni izkoristil priložnosti za prevzem vodstva v skupni razvrstitvi celinskega pokala. Na drugem mestu za rojakom Nejcem Dežmanom, ki na Norveškem ni nastopil, zaostaja za 15 točk, v Reni brezmadežni Aigner se je zdaj močno približal in je zgolj še 31 točk za Dežmanom. Do konca sezone so še štiri preizkušnje, po dve na Poljskem (Zakopane) in v Rusiji (Čajkovski).