Pet slalomov, pet zmag Shiffrinove

Ameriška alpska smučarka je na finalu sezone v St. Moritzu prvo izzivalko pustila za seboj za več kot dve sekundi.

19. marec 2016 13.58

St. Moritz - Predzadnji dan finala sezone svetovnega pokala so se alpske smučarke pomerile v slalomu, vnovič pa je bila z drugega planeta mlada Američanka Mikaela Shiffrin, ki je prejšnjo nedeljo dopolnila šele 21 let, tokrat pa je na progi Corviglia prvo zasledovalko, Slovakinjo Veroniko Velez Zuzulovo, pustila za seboj za debeli dve sekundi (2,03). Na zmagovalni oder je stopila še Švedinja Frida Hansdotter (2,31), ki je tako potrdila slalomski mali kristalni globus, čeravno je v tej tekmovalni zimi zmagala enkrat samkat (je pa zato kar osemkrat v enajstih poskusih končala na stopničkah). Pred Slovakinjo je skupno zadržala 85 točk naskoka.

Že na prvi progi je Američanki na manj kot sekundo zaostanka prišla zgolj Francozinja Nastasia Noens, ki pa je v drugo odstopila, tako da je v finalu s petega na drugo mesto napredovala Velez Zuzulova, s šestega na tretje pa Hansdotterjeva. Shiffrinova, ki je zaradi poškodbe lep del sezone izpustila, je v tej zimi v vseh petih slalomih, na katerih je nastopila, ugnala vso konkurenco, kar štirikrat pa je prvo izzivalko za seboj pustila za debeli dve sekundi! Slovenk - niti Ane Bucik, ki je bila dolgo časa v igri - na štartu zadnjega slaloma v sezoni ni bilo, bo pa jutri v boju za najvišja mesta veleslalomistka Ana Drev. Štart prve proge bo ob 9.30, finala pa ob 12. uri.