Francoz Alexis Pinturault je dobil veleslalomsko preizkušnjo v Yuzawa Naebi, Žan Kranjec brez točk.

13. februar 2016 08.35
M. Ž.
M. Ž.

Yuzawa Naeba - Francoski smučar Alexis Pinturault je zmagovalec šeste moške veleslalomske tekme svetovnega pokala v japonski Yuzawa Naebi.

Francoz si je na prvi progi izboril drugo mesto in za vodilnim Nemcem Fritzom Dopferjem zaostajal za 52 stotink. Pinturault je na drugi progi opravil svoj del naloge in prevzel vodstvo, Nemec pa ga je polomil in je končal šele na sedmem mestu.

Alexis Pinturault je tako slavil drugo zmago v sezoni, drugi je bil njegov rojak Mathieu Faivre (+0,51), tretji pa Italijan Massimilano Blardone (+0,67).

Slovenija je imela enega predstavnika, Žana Kranjca, ki je bil na prvi progi na 37. mestu (+3,45) in ostal brez finala.

»Žan je eden izmed fizično najbolje pripravljenih tekmovalcev v svetovnem pokalu. Danes se je narobe lotil. Veliko stvari se mu je zgodilo. Prvič je startal med 30. Morda je malo pozabil, da je potrebno tvegati oziroma voziti na meji. Tega danes ni počel. Premalo je tvegal, vozil je bolj počasi in v takšnih razmerah, kot so bile danes, se to pozna še toliko bolj. Sneg je bil zelo moker in v takšnih pogojih, če ne iščeš hitrosti od starta do cilja, samo pridobivaš na zaostanku od vrat do vrat,« je njegovo vožnjo ocenil glavni trener za tehnične discipline Klemen Bergant.

V skupnem seštevku svetovnega pokala vodi Avstrijec Marcel Hirscher s 1045 točkami, drugi je Norvežan Henrik Kristoffersen z 921 točkami, tretji pa njegov rojak Aksel Lund Svindal z 916 točkami.

Yuzawa Neaba bo jutri gostila še moški slalom. Tekma se bo s prvo progo začela ob 2. uri po slovenskem času, finalna pa bo ob 5. uri. Na štartu bosta Matic Skube in Žan Kranjec.