Tour de Ski: Bjørgnova že četrtič v nizu in 88. v karieri

Kazahstanski tekač Aleksej Poltoranin je zmagovalec 10-kilometrske preizkušnje novoletne turneje v Dobbiacu.

07. januar 2015 15.04
M. Ž., Š. Ro., Delo.si

Dobbiaco - Kazahstanski smučarski tekač Aleksej Poltoranin je zmagovalec četrte tekme novoletne turneje v Dobbiacu, na kateri so se moški pomerili na 10-kilometrskem klasičnem teku.

Sedemindvajsetletni Poltoranin je s progo opravil v času 22:51,8 in za pičle pol sekunde premagal Rusa Jevgenija Belova, na tretjem mestu je končal Norvežan Martin Johnsrud Sundby (+4,2).

V skupnem seštevku turneje vodi Norvežan Petter Northug, ki ima 1,5 sekunde prednosti pred rojakom Sundbyjem, tretjeuvrščeni Rus Belov pa zaostaja za 6,4 sekunde.

Na ženski preizkušnji na 5 km klasično so bile znova v ospredju Norvežanke. Marit Bjørgen drvi proti svojemu prvemu naslovu, potem ko je dvakrat doslej končala na 2. mestu. Dobila je že četrto tekmo novoletne turneje zapored, sicer pa zmagala že 88. v karieri. S časom 12:48,5 minute še naprej ostaja v vodstvu Toura, potem ko je tokrat z 10,8 sekunde prednosti ugnala rojakinjo Therese Johaug, tretja je bila še tretja Norvežanka Heidi Weng, ki je zaostala 13,1 sekunde. Wengova ostaja na drugem mestu seštevka turneje.

Nastopili sta tudi obe Slovenki: Alenka Čebašek je osvojila 22. mesto, zaostala je 52,6 sekunde. Lea Einfalt je bila z zaostankom 1:16,9 minute 40.

Tour se bo v četrtek nadaljeval na istem prizorišču z zasledovalnim tekom na 35 km prosto za moške ob 12.15 in 15 km prosto za ženske ob 15.20.