Puchnerjeva presenetljiva zmagovalka smuka v St. Moritzu

Avstrijka Mirjam Puchner je zmagovalka zadnjega smuka sezone v St. Moritzu. Ilka Štuhec je bila 16.

M. Ž.
Wed, 16.03.2016, 11:40; spremenjen: 12:54

St. Moritz − Zadnji ženski smuk sezone v St. Moritzu se je končal s presenetljivo zmago Avstrijke Mirjam Puchner, edina slovenska predstavnica Ilka Štuhec je bila 16.

Puchnerjeva je nastopila kot četrta po vrsti in vodstvo zadržala vse do konca, s čimer je osvojila svojo prvo zmago v svetovnem pokalu. Na drugem mestu je končala Švicarka Fabienne Suter (+0,13), na tretjem pa Italijanka Elena Curtoni (+0,17). Ilka Štuhec je bila na šestnajstem mestu in ostala brez točk (+1,37).

V skupnem seštevku je zmagala Američanka Lindsey Vonn, ki je osvojila svoj osmi smukaški globus (580 točk), drugo mesto je osvojila Fabienne Suter (463), tretje pa Kanadčanka Larisa Yurkiw (421). Med Slovenkami je najvišje Ilka Štuhec na 25. mestu (96).

V skupnem seštevku je na vrhu Lara Gut, ki je za 13. mesto prejela 20 točk in si je tudi uradno priborila svoj prvi veliki kristalni globus (1382 točk), druga je Lindsey Vonn s 1235 točkami, tretja pa Nemka Viktoria Rebensburg s 1007 točkami.

POTEK SMUKA

Ženska smukaška preizkušnja se je začela ob 12. uri. Prva tekmovalka je bila Italijanka Francesca Maraglia, ki pa ni dokončala proge.

Takoj za njo je nastopila edina slovenska predstavnica Ilka Štuhec, ki je uspešno prismučala do cilja in zabeležila čas 1:42,30.

S številko tri je nastopila Italijanka Daniela Merighetti, za katero je bil to zadnji nastop v karieri. Ta se za Italijanko ni končal srečno, saj jo je pri skoku v zgornjem delu proge potegnilo nazaj, tako da s hrbtom treščila ob tla in zletela v zaščitno mrežo. Tekma je bila začasno prekinjena.

Po začasni prekinitvi se je po progi spustila Avstrijka Mirjam Puchner, ki je brez težav izboljšala čas Štuhčeve in jo prehitela za 1,37 sekunde. Puchnerjeva je vodila tudi po koncu prve deseterice, Ilka Štuhec pa je bila osma.

Izmed najboljših smukačic je kot prva smučala domačinka Corinne Suter (14), ki pa je razočarala svoje navijače in končala na šestem mestu (+0,70). Velike težave je imela tudi Tina Weirather, ki je na polovici proge zaostajal za 80 stotink in osvojila šesto mesto (+0,68), s čimer je Suterjevo potisnila na sedmo.

Druga najboljša smukačica te zime, Kanadčanka Larisa Yurkiw, je na progi naredila le eno veliko napako, zaradi katere pa je izgubila ogromno in zasedla le 14. mesto (+1,29), tako da je ostala brez točk.

Avstrijka Mirjam Puchner je bila iz tekmovalke v tekmovalko bližje zmagovalnim stopničkam. S številko 18 se ji je približala Švicarka Fabienne Suter, ki pa je na koncu zaostala za 13 stotink in osvojila drugo mesto, za njo pa je bila neuspešna še Nemka Viktoria Rebensburg, ki je odstopila.

Po Larisi Yurkiw je razočarala še ena izvrstna smukačica, Avstrijka Cornelia Hütter, ki je z zaostankom 2,04 sekunde pristala na 18. mestu, s tem pa je izgubila stopničke v smukaškem seštevku.

Izmed najboljših smukačic je kot zadnja smučala Švicarka Lara Gut in tudi ona ni bila kos Puchnerjevi. Švicarka je osvojila le peto mesto (+1,20) in zapravila možnost, da se v smukaškem seštevku prebije na zmagovalni oder.

Tekmo je na koncu presenetljivo dobila Avstrijka Mirjam Puchner, Ilka Štuhec pa je bila šetnajsta in ostala brez točk.