Ravnjak obtičal v polfinalu

Mladi slovenski deskar na snegu je v snežnem parku v Laaxu zasedel 17. mesto, za finalom pa zaostal 15 točk.

18. januar 2017 15.47
reut*OLYMPICS-SNOWBOARDING

Laax - Preizkušnja v švicarskem Laaxu je osrednji dogodek sezone svetovnega pokala deskarjev na snegu v disciplinah prostega sloga. Danes so prireditelji spravili pod streho polfinale v snežnem parku, med udeleženci je bil tudi en Slovenec, 20-letni Tim-Kevin Ravnjak, bronast v snežnem žlebu na predlanskem svetovnem prvenstvu v Kreischbergu. V finale dvanajsterice se ni prebil, od dveh nastopov se mu je bolje posrečil prvi, ki so ga sodniki ovrednotili z oceno 55,26, kar je zadostovalo za 17. mesto.

Za finale je bil prekratek za slabih petnajst točk. Najbolj so se izkazali trije Kanadčani na čelu s Sebastienom Toutantom, ki si je prislužil oceno 85,48. Med polfinalistke se žal ni posrečilo prebiti Urški Pribošič in Evi Kralj, ki sta v konkurenci petdesetih deskark zasedli končno 39. oziroma 42. mesto. Jutri bo vsestranski Ravnjak (17. mesto je njegova tretja najboljša uvrstitev v karieri v tej disciplini) ob Titu Štantetu tekmoval v še svojem drugem polfinalu v Laaxu - v snežnem žlebu.