Shiffrinova se ne da, prva ničla Slovenk

Tudi tretji slalom za svetovni pokal v sezoni je dobila Američanka Mikaela Shiffrin. Odstop Ane Bucik in Maruše Ferk.

11. december 2016 11.37
Italy Alpine Skiing World Cup
Š. Ro.
Š. Ro.

Sestriere - Alpske smučarke so se na prizorišču OI 2006 pomerile na tretjem slalomu v sezoni. Še tretjo zmago v tej zimi in že 14. v nizu je osvojila Američanka Mikaela Shiffrin, v zadnjih sezonah nepremagljiva slalomska kraljica, ki pa je sicer v tej sezoni svoj repertoar razširila tudi na hitre discipline.

Morda je tudi v tem razlog, da so tekmice na prvi progi močno zmanjšale razliko za 21-letno ameriško zvezdnico, ki je bila doslej pogosto razred zase in zmagovala z velikimi razlikami. Toda že nazadnje v Killingtonu ni bila povsem prepričljiva, podobno je bilo na prvi progi v Sestrieru. Utrujena od napornega urnika tekmovanje je na precej ledeni progi je v zgornjem delu naredila napako, spodaj nato dobro finiširala in naposled dosegla najboljši čas. Je pa bilo hitro jasno, da njen dosežek nikakor ni nedosegljiv, to so takoj za njo dokazale izkušene mojstrice, še zlasti Slovakinja Veronika Velez Zuzulova, ki ji je za prevzem vodstva zmanjkalo le 12 stotink sekunde. Na tretjem mestu je Hansdotterjeva z zaostankom 0,30.

Bržkone bi se povsem za vrh lahko borila Švicarka Wendy Holdener, a je v srednjem delu naredila veliko napako in se uvrstila na peto mesto (0,52). Vtis je nato popravila na drugi progi in se zavihtela na končno tretje mesto, Slovakinja Zuzulova pa na drugo. Obe sta smučali odlično, toda Shiffrinova je bila na drugi progi vendarle spet v svoji ligi. S sijajnim finišem in najboljšim časom druge proge je za 1,09 prehitela Slovakinjo in v cilju jasno pokazalo, da je že kar nekaj časa čakala na takšno predstavo.

Na štartu sta bili znova tudi dve Slovenki, ki sta točke že osvojili tudi na obeh prejšnjih slalomih, Ana Bucik je v Killingtonu s 13. mestom celo izenačila svoj najboljši izid v karieri in je tudi 13. slalomistka te sezone. Danes je skušala narediti še korak naprej, bila s številko 21 odlično na poti in bila ob prvem merjenju celo izenačena s Shiffrinovo. Ključno je bilo nato nadaljevanje, v katerem je izgubila slabih sedem desetink, toda z dobrim finišem, kakršnega vedno zna uprizoriti Primorka, bi morda lahko posegla tudi v deseterico. A hitro po drugem merjenju se ji je primerila napaka, zajela je količek in ostala praznih rok.

Prav tako tudi Maruša Ferk, ki je sicer smučala napadalno, vendar pa večjo napako naredila že v zgornjem delu, še pred drugim merjenjem pa padla na bok in končala tekmo. To je bila za slovenske smučarke tudi prva ničla te sezone, ki so jo sicer začele nadvse spodbudno.

Dekleta zdaj odhajajo v Val d'Isere, kjer jih že v petek čaka prva alpska kombinacija, v kateri bodo ob Ilki Štuhec nastopile tudi Ferkova, Bucikova in Vanja Brodnik.