Slalom: Z odličnim drugim nastopom slavil Marcel Hirscher

Na štartu sta bila dva Slovenca. Štefan Hadalin je ujel finale in na koncu osvojil 21. mesto, Žan Kranjec je odstopil.

22. januar 2017 10.04
SKI-ALPINE-WORLD-MEN-DOWNHILL
A. V.
A. V.

Kitzbühel - Avstrijec Marcel Hirscher je zmagovalec slaloma za svetovni pokal v Kitzbühlu. Vodilni po prvi progi Britanec Dave Ryding je osvojil drugo mesto (+0,76), Rus Aleksander Horošilov (+1,11) je bil tretji. Štefan Hadalin je tekmo končal na 21. mestu (+3,00) in še na tretjem slalomu po vrsti osvojil točke.

Hirscher v finalu ni zamudil velike priložnosti in je izkoristil napako tekmeca Norvežana Henrika Kristoffersna, ki je odstopil na prvi progi, za prevzem vodstva v posebnem slalomskem seštevku. Avstrijec, vodilni v seštevku zime, pred norveškim zasledovalcemv slalomskem seštevku vodi s prednostjo 80 točk.

Velika Britanija ima po dolgih 36 letih novega osvajalca stopničk v svetovnem pokalu alpskih smučarjev. Ryding je z drugim mestom na slalomu ponovil zgodovinski dosežek britanskih alpskih smučarjev. Pred njim je leta 1981 Konrad Bartelski osvojil drugo mesto na smuku v Val Gardeni. Ryding je v tej sezoni že poskrbel za navdušenje. Na slalomu v Leviju je s šestim mestom vpisal najboljši britanski rezultat v alpskem smučanju v zadnjih 15 letih, po Škotu Alainu Baxterju.

Beli cirkus se bo iz Kitzbühla preselil v avstrijski Schladming, kjer bo v torek na sporedu slalom pod žarometi. V nemškem Garmisch-Partenkirchnu pa bodo konec tedna na sporedu svetovnega pokala alpskih smučarjev dva smuka in veleslalom.